Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Palmiarnia centrum wydarzeń wakacyjnych

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 8:24
Aktualizacja: 8:30
Autor: JAZ
Wałbrzych: Palmiarnia centrum wydarzeń wakacyjnych
Fot. JAZ
Na terenie wałbrzyskiej Palmiarni odbyła się konferencja prasowa dotycząca wakacji i imprez przygotowanych specjalnie dla mieszkańców miasta. Zdecydowana większość z nich ma odbyć się właśnie na terenie Palmiarni. Dlaczego podjęto taką decyzję?

Wszystko za sprawą wernisażu wystawy, który był w tym miejscu zorganizowany.
- Wystawa, którą zorganizowaliśmy na terenie Palmiarni, przekonała nas, że jest tu fantastyczna przestrzeń dla mieszkańców. Dlatego przygotowaliśmy szereg bezpłatnych imprez, które będą uzupełniały letnią ofertę zamku o charakterze komercyjnym - mówi prezes zamku Książ Anna Żabska.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest dobra dostępność dla pasażerów komunikacji miejskiej, parking, jak również otoczenie. Z tego powodu jeszcze zanim zakończy się remont, wiele imprez będzie miało miejsce w otaczającym Palmiarnię ogrodzie. Co ważne, do organizacji czasu mieszkańcom włączyły się Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych.

Program lata zapowiada się więc imponująco. Każdy kto do tej pory nie miał okazji zobaczyć wystawy „Przestrzeń pomiędzy", będzie mógł 20 czerwca spotkać się z samą autorką. Joanna Stoga oprowadzi po swojej wystawie i opowie o zdjęciach roślin robionych techniką RTG. Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia. Za to już 22 czerwca w Palmiarni pierwsza Noc Świętojańska z pleceniem wianków. Na miejscu zobaczymy również pokazy ognia, muzykę na żywo i grę terenową.

Amatorzy kinematografii będą mogli skorzystać z filmowej oferty Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Pierwsza projekcja 5, druga 19 lipca o godz. 21.00. Obok Palmiarni na wielkim ekranie będzie można zobaczyć film o Tarzanie.

Od 22 lipca przez cztery kolejne poniedziałki z rzędu w ogrodach Palmiarni będzie można uczestniczyć w treningach jogi.

Dodatkową atrakcją będą już w Zamku Książ obchodzone urodziny księżnej Daisy. Uroczysty koncert zaplanowano na 28 czerwca w Sali Maksymiliana. 17 lipca w Książu odbędzie się projekcja filmu po cyfrowej rekonstrukcji – Trędowata. Z tej okazji zaplanowano również spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról, Elżbietą Starostecką.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group