Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Palmiarnia na wakacje

Środa, 23 czerwca 2021, 7:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: JAZ
Wałbrzych: Palmiarnia na wakacje
Fot. JAZ
Na terenie wałbrzyskiej Palmiarni odbyła się konferencja prasowa dotycząca przyszłości obiektu, który od lat był rewitalizowany, który w końcu doczekał się kilku nowych pawilonów i wreszcie działającej kawiarni. Zbliżające się wakacje sprawiają, że jak co roku w Palmiarni możemy spodziewać się kolejnych letnich przedsięwzięć.
- Po okresie zamknięcia i ograniczonej działalności Palmiarni, nadchodzi okres letni, więc przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę dla naszych odwiedzających. Spotkaliśmy się w parku drzewek Bonsai, których mamy coraz więcej. Wokół pięknie kwitną kwiaty. Przygotowaliśmy również wolierę dla papug. Mamy więc małą papugarnię w Palmiarni. Jest to działanie, które ma na celu uatrakcyjnić ofertę. Dwie papugi otrzymaliśmy w prezencie. Pozostałe dokupiliśmy, więc mamy już pokaźną grupę papug, które są prezentowane w nowo oddanej szklarni - mówi Anna Żabska.

Na terenie Palmiarni planowane są również nowe nasadzenia, które mają przywrócić historyczny charakter miejsca. Wszystkie prace mają oddać wygląd miejsca, jak najbardziej oddający czasy za panowaniach Hoghbergów.

- Są już świeżo nasadzone Dalie, a przypominam, że kiedyś odbywał się tutaj Festiwal kwiatów Dalii i może uda się kiedyś taką imprezę zorganizować. Poza tym, tak jak w poprzednich latach, przygotowaliśmy dużo letnich atrakcji - dodaje Żabska.

Goście Palmiarni będą mogli w trakcie sezonu letniego liczyć na sporą dawkę wakacyjnych wrażeń.

- Zaczynamy już w najbliższy piątek Nocą Świętojańską, w trakcie której można wziąć udział w grze terenowej. Dzień później zaczynamy wystawę terenową Lawendowe Pole. Od 5 lipca, co poniedziałek, spotykamy się na jodze na trawie. W środy zapraszamy na spotkania z Bonsai. Od 10 lipca zaczynamy wystawę roślin owadożernych. Jest to wystawa skierowana dla dzieci - mówi Kamila Świerczyńska.

W ramach współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury już 31 lipca będzie można skorzystać z projekcji kina plenerowego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
4
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group