Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 1880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Pan nas nie rozumie!” – wołali mieszkańcy Śródmieścia na spotkaniu z prezydentem

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 września 2012, 6:35
Aktualizacja: 13:26
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W Gimnazjum nr 1 przy ulicy Limanowskiego 12 odbyło się spotkanie prezydenta z mieszkańcami Śródmieścia. Roman Szełemej konsekwentnie po wakacjach propaguje ideę rozmów z wałbrzyszanami poszczególnych dzielnic na bieżące tematy. W tym tygodniu to drugie z cyklu spotkanie.

- W styczniu byłem u Państwa. Chciałbym w najbliższym czasie odwiedzić wszystkie dzielnice, choć na terenie miasta jestem cały czas i codziennie rozmawiam z interesantami. Dziś o tym, co najważniejsze dla funkcjonowania miasta. - rozpoczął spotkanie prezydent.

I tak jak we wtorek na Nowym Mieście, tak i podczas spotkania w Śródmieściu prezydent rozpoczął od kwestii, które obecnie są istotne, tj. szkolnictwa, remontu dróg i wydarzeń kulturalnych w mieście.

- W szkolnictwie widać kilkunastoletnie zaniedbanie. Psychologowie twierdzą, że wydajniej się pracuje w placówkach czystych, wyremontowanych. Dyscyplina i jakość pracy są zupełnie inne, czego przykładem może być Szpital im. A. Sokołowskiego. - mówił Roman Szełemej.

Podczas spotkania było gwarno i głośno. Wielu mieszkańców nie kryło oburzenia z rozwiązań w szkolnictwie.

- Obiecał Pan, że dzieci ze zlikwidowanej PSP nr 12 wejdą do wyremontowanej PSP nr 5 wraz z nowym rokiem szkolnym. Tak się jednak nie stało. Buntujemy się takiemu rozwiązaniu. - krzyczeli rodzice uczniów zlikwidowanej PSP nr 12.

Prezydent obiecał, że wszystkie szkoły w Wałbrzychu zostaną wyremontowane w przeciągu 2 lat.

- Obecnie trwa termomodernizacja PSP nr 5. W tamtym roku zainwestowaliśmy w kotłownię. Czy w takim razie uważacie Państwo, że lepiej jest nic nie robić, jak to praktykowano do tej pory, niż remontować przy niedogodnościach dla uczniów? - pytał Roman Szełemej.

Ponadto mieszkańcy oburzali się na samowolne zajmowanie mieszkań, a tym samym na wysokie opłaty czynszowe, które pokrywają za osoby, które nie płacą za mieszkania wcale.

- Prosimy, żeby mówił Pan o tym, co dotyczy naszej dzielnicy, a nie opowiadał o zasługach całego miasta. - krzyczeli wałbrzyszanie.

Prezydent mówił, że rewitalizacja Śródmieścia nie polega jedynie na remontach budynków i dróg, ale także na rozwoju kulturalnym centrum Wałbrzycha.

- Działania Filharmonii Sudeckiej, Teatru Dramatycznego wraz z kwitnąco funkcjonującym amfiteatrem czy koncerty w wałbrzyskim rynku - to pomaga odbudować wizerunek naszego zaniedbanego przez lata centrum. - prezydent chwalił działania placówek kulturalnych w Wałbrzychu.

Jeden z obecnych mieszkańców wykrzykiwał, że kryminaliści w tym kraju mają lepiej.

- Prezydent powinien postarać się o status krajów Trzeciego Świata dla Wałbrzycha. - mówił oburzony wałbrzyszanin.
Spotkanie w Gimnazjum nr 1 zamieniło się w batalię pomiędzy tym, co mówił gospodarz Wałbrzycha a tym, czego oczekują sami mieszkańcy. Frekwencja w porównaniu z poprzednim zainteresowaniem na Nowym Mieście była dość wysoka. Obecnie mieszkańcy innych dzielnic czekają na harmonogram spotkań z prezydentem Romanem Szełemejem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~... 7-09-2012 8:02
...ten dalej z tą swoja kulturą,teatrem,filharmonią,koncertami.
~fesd 7-09-2012 9:15
Najpierw chleb, potem igrzyska. Na obecną chwilę, to tylko dla Wałbrzycha Paraolimpiada. A może i to nie. Ludzie są biedni, chorzy, głodni, sfrustrowani. Do teatru, filharmonii, kina w Galerii Victoria nie pójdą, bo za co??? Na chleb Potrzeba. To oni Pana rozliczą. A teraz pójdą na wybory.
~lw 7-09-2012 9:22
a wy tylko narzekacie, a co robicie żeby wam żyło się lepiej? nic większośc czeka że "dostanie co im się należy" zapraszam Panie Prezydencie na Sobięcin, ja ciągle wierzę, że można z tej dzielnicy zrobić fajne miejsce do życia.
~ 7-09-2012 9:27
podoba mi sie, ze Prezydent wychodzi do ludzi, ale argument lepszego miasta z powodu rozwoju kultury jest dziwny ludzie nie maja pracy, zarabiaja marne pieniadze, problemy finansowe i wiadomo kto w takiej sytuacj bedzie sie cieszyl, ze rozwija sie kultuta na ktora wielu nie stac. GDK dla mnie nie jest najwazniejsza potrzeba bo jesli mamy Teatr Dramatyczny, Lalek, Filharmonie wiec po co kolejne Centrum Kultury sa naprawde wazniejsz potrzeby i zeby te dobra kultury funkcjonowaly musza zarabiac jest realne jesli ludzi na to stac.
~Scrappy Coco 7-09-2012 10:16
No Romek zaczyna się pod górkę, czas uroku osobistego minął bezpowrotnie.
~Rebel Yell 7-09-2012 10:30
Frekwencja wieksza bo Wojtek sie pojawil, tylko ze Parkowa to chyba pod Stary Zdroj podchodzi?
~ 7-09-2012 10:34
Prezydent Wałbrzycha jest dobrym lekarzem oraz menadżerem jednak jak to bywa u rządzących profity z tego maja tylko osoby będące na najwyższych szczeblach piramidy władzy, natomiast ci niżej są jak parobkowie masa siły roboczej. Miało być pięknie a wyszło jak zawsze prezydent zmienił również komendanta policji w Wałbrzychu miała zmaleć przestępczość a tu policjantów nie ma na ulicy a przestępstwa wzrosły trzykrotnie kiedyś było strach wyjść w nocy teraz w dzień również. Bezrobocie miało zmaleć a wszędzie są zwolnienia. MPK juz praktycznie idzie krzywa pochyłą ku bankructwu. Dworzec autobusowy jest prawie taki sam jak nasza władza co tu dużo mówić. Pieniądze przeznaczone na park kulturowy wystarczyłyby na otwarcie nowej kopalni, ale po co czy sie stoi czy sie leży 10.000 się nalezy...
~szopka 7-09-2012 10:55
W tej chwili w Wałbrzychu jest 119.000 mieszkańców, a było 141.000 zdaje sie w roku 1990.... Tak to miasto jest zarzadzane, co roku ubywa 1000 osób, wyjeżdżają, umierają, a urząd trwa i ma się dobrze! Zamiast remontować drogi ile sie da, pakuja miliony w jakieś chore projekty typu Stara Kopalnia. I ble ble ble, ble ble ble.
~??? 7-09-2012 12:02
Gdzie ta zielona wyspa, Tuskambery?
~- 7-09-2012 13:13
no pożyteczną rzeczą jaka się wydarzyła na tym spotkaniu , to tak taka że Szełemej przyznał iz azbest /który to znajduje się na składowisku niezabezpieczony odpowiednio / jest szkodliwy dla zdrowia - tylko żeby zechciał coś z tym jeszcze zrobić !
~Wałbrzych 7-09-2012 13:20
Prezydent dobrze robi tu nikt nie chce inwestować bo wszyscy myślą że miasto tylko biedaszybów i pijaków więc kto zainwestuje w miasto z taką opinią ? Trzeba poprawić wizerunek miasta oraz opinie miasta i mieszkańców wtedy ludzie zaczną inwestować w Wałbrzych i będzie praca itd. Jak na razie Wałbrzych i Wałbrzyszanie mają złą opinie i trzeba to zmienić aby ludzie nie bali się Wałbrzycha i mieszkańców.
ona77 7-09-2012 13:48
aaa i następną radosną nowinę jaką nam Szełemej przekazał to wzrost opłat za bilety :):)
~Dorotea 7-09-2012 13:57
Ten człowiek kiedyś powiedział,że ma misje do spełnienia i ją spełnia, tylko że misję to w Afganistanie, w szpitalu, gdzie trzeba pomóc chorym,za bierze pieniądze.Ten pan nie jet z mojej bajki nie głosowałam na niego ale patrze co wyrabia.
~megi 7-09-2012 15:17
Chce połączyć dworzec PKS znowym dworcem Wałbrzycha"Srodmieście" tylko kiedy to będzie? skoro kolej nie ma pieniędzy dla kasjerów.Po 20 kasy zamknięte. Może nasze wnuki się doczekają. Wnuków jeszcze nie mam, więc potrwa to jeszcze kilka pięciolatek.
~do ona77 7-09-2012 15:34
Nie narzekaj... w innych miastach są droższe bilety, a bilety czasowe i strefowe w Wałbrzychu musza byc.
~Koleś 7-09-2012 15:49
A kto na niego głosował do Jasnej Ciasnej? Mieliście jednego PO-wca-Kruczka, toście wybrali koejnego! No to teraz macie!
ona77 7-09-2012 15:51
inne miasta są bogatsze - do tego rozkład jazdy jest dostosowany do potrzeb pasażerów /a nie widzi mi się ..... kogoś tam/ przykładem takim może być - ostatni autobus linii 12 z Wałbrzycha Głównego , a przyjazd ostatniego pociągu - relacji Wrocław Główny - Wałbrzych Główny ... O warunkach , które mają obecnie dzieci dojeżdżające do szkół nie wspomnę , bo az przykro ! I o osobach ,które kończą popołudniową zmianę pracy o godz. 22:00 i jeszcze do tego maja podrożeć bilety ? Niech odda kasę ten co wyniósł z tej spółki na waciki , a nie i tak juz biednych mieszkańców się obciąża .
~bhp 7-09-2012 20:56
...tylko daj daj, a co tym możesz dlaTEGO miasta uczynić... tylko oczekujecie aby inni załatwili za Ciebie sprawę, tylko pretensje..
~zyga 7-09-2012 21:56
A na ch...steczkę komu filharmonia jak ludzie nie mają co żreć ,bando oszołomów partyjniackich? Nienawidzę wazeliniarzy i innych jarząbków.
~ 8-09-2012 0:59
grunt to stara kopalnia, gdk i teatry, a gdzie praca? nowe linie autobusowe?, remont ul.I.GRABOWSKIEJ i MAKUSZYŃSKIEGO?
~JA 9-09-2012 15:46
Skąd nagle tyle zawodu? wiekszość mieszkańców miasta dala sie nabrać na obietnice wyborcze Pana Prezydenta wsparte przez skompromitowane PO. Dziś nastepuje przebudzenie, i o zgrozo , to dopiero poczatki. Jak nic sie w mieście nie działo tak nadal nic sie nie dzieje z ta tylko różnica ze P.Prezydent wbija wszystkim w sposób nachalny i cóż, prymitywny , że jest inaczej. A jeżeli nawet n ie jest to napewno będzie bo to ON jest gwarantem sukcesu. Od poczatku swojekj kadencji karmi mieszkańców stekiem bzdur , opowiada o rzeczach o których nie ma pojęcia i mami iluzorycznym dobrobytem przyszlości. Przykro ale będzie jeszcze gorzej. Ten Pan niewiele potrafi poza głoszeniem peamów na temat własnej osoby.
~Krystian 14-09-2012 12:16
Prawda jest taka, że nasze miasto jest na tak niskim poziomie, że kto by tutaj nie przyszedł, to będzie miał sporo problemów, żeby zrobić cokolwiek. Pijecie wszyscy za dużo RED BULLI. Halo! tutaj ziemia! Jak każdy z was jest taki mądry to niech wystartuje w wyborach i zobaczymy jakie będzie miał wsparcie. Trzeba się cieszyć, z tego co Prezydentowi wychodzi, kolejny następca za kilka lat też nie będzie lepszy. Pan Roman ma przynajmniej jakąś wiedzę, którą może wykorzystać a poza nim jest już tylko banda totalnych cwaniaków i oszustów i bajkomówców (z tego nasze miasto niestety słynie najbardziej w całej Polsce).
~wyborca 15-09-2012 21:58
Już nie mogę się doczekać aż do ratusza wejdzie nowa krew i zacznie czyścić tajemnice POpaprańców .
~niezależny 16-09-2012 19:20
Ktokolwiek by nie wszedł na tron to przy takich obywatelach i tak nic nie uczyni, bo "oni" chcą biedy, najlepiej nicnierobienia a tylko brania. że nieprawda???. Drugie miasto po Wrocławiu a wygląda przez pryzmat swoich "obywateli" jak kocmołuch. Sami jesteśmy sobie winni. Szkoda mi tylko tych którym się chce chcieć. No cóż są w mniejszości. Zamiast się wściekać zobaczcie jak wyglądają wasze obejścia, rodziny.!!!!! życzę Wam więcej zdrowego rozsądku, mniej pyskówek i do roboty Panie i Panowie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group