Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5400
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Parkują po obu stronach

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 8:33
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Parkują po obu stronach
Fot. KMP Wałbrzych
Od początku wakacji w weekendy w miejscowościach powiatu wałbrzyskiego, do których przyjeżdża większa ilość osób, pojawiają się dodatkowe patrole policyjne. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu zapewnienie w okresie letnim mieszkańcom oraz turystom większego bezpieczeństwa. Tak było i w tę niedzielę.

Funkcjonariusze w weekendy odwiedzają miejsca, gdzie pojawia się więcej turystów. Działania mają wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa osób, które przyjeżdżają do turystycznych miejscowości w naszym regionie. Tylko w tę niedzielę mundurowi przeprowadzili specjalną akcję właśnie pn. „Bezpieczny turysta”. 44 funkcjonariuszy oddelegowanych do działań podjęło 50 różnego rodzaju interwencji legitymując blisko 131 osób, w tym 46 osób małoletnich. Policjanci dokonali przy tym również 50 kontroli drogowych, np. z powodu nieprawidłowego parkowania pojazdów. Sprawdzili również 6 telefonów komórkowych pod kątem legalności ich posiadania przez użytkowników. Łącznie na 17 osób nałożyli mandaty karne za popełnione wykroczenia, sporządzili dokumentację do 12 wniosków o ukaranie oraz pouczyli 8 osób. Zatrzymali także jedną osobą podejrzaną o popełnienie przestępstwa i doprowadzili cztery do wytrzeźwienia.

Przypominamy, że w okresie letnim dużym problemem jest parkowanie samochodów dookoła akwenu w Zagórzu Śląskim. W soboty i niedziele policja otrzymuje sygnały, że duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
5
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
29%
Złości
8
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group