Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pasowanie na ucznia w ZSzIO w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 5 listopada 2011, 15:46
Aktualizacja: Niedziela, 6 listopada 2011, 8:13
Autor: Sven
Fot. Sven
W piątkowe popołudnie sala gimnastyczna ZSzIO na Podzamczu wypełniła się uczniami, ich rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Okazją było „pasowanie na ucznia”.

Stu pierwszoklasistów rozpoczęło tegoroczny rok szkolny w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na Podzamczu. Dyrekcja szkoły, rada rodziców i samorząd szkolny zorganizowali dla nich okazałą uroczystość.

- W tym roku okrągła setka uczniów rozpoczęła naukę w klasach pierwszych. Nie tylko dla nich jest to nowa sytuacja, również dla mnie, ponieważ od 1 września sprawuję funkcję dyrektora szkoły. Mam jednak nadzieje, że wszyscy wspólnie podołamy nowym wyzwaniom – mówiła dyrektor szkoły Bożena Kruszyńska. Po złożeniu przyrzeczenia, uroczystym pasowaniu na ucznia miał miejsce poczęstunek.

Przypomnijmy, że pierwszy dzwonek w szkole przy Palisadowej 48 zabrzmiał 1 września 1994 roku. Początkowo tylko dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. W następnych latach kończone były kolejne etapy budowy. Dzisiaj jest to bardzo dobrze wyposażona placówka, spełniająca warunki szkoły integracyjnej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group