Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4060
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patrole rowerowe straży miejskiej widoczne w mieście

Środa, 29 maja 2019, 15:17
Autor: red
Wałbrzych: Patrole rowerowe straży miejskiej widoczne w mieście
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Pogod sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca też do wsiadania na rowery. Również strażnicy miejscy rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Patrole rowerowe dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż piesi.

Rowery przeszły wcześniej przegląd techniczny, dokupiono dodatkowe wyposażenie.
- W tym roku postawiliśmy na wygodny i profesjonalny ubiór. Idąc śladami mistrzów udało nam się zakupić odzież rowerową, którą tworzą ludzie bezpośrednio związani z tym sportem. Uszyliśmy dla strażników z patroli rowerowych profesjonalne stroje wykonane przez firmę pani Marii Włoszczowskiej. Odzież jest wygodna i odpowiednio oznakowana, dzięki czemu strażnicy będą bardziej rozpoznawalni. Projekt był wykonany specjalnie dla nas kolorystycznie nie odbiegając od naszego umundurowania - tłumaczą wałbrzyscy stróżowie prawa.

Nie ulega wątpliwości, że te „ekologiczne” jednośladowe załogi mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz samochodowymi. Patrol rowerowy pojawia się kilkakrotnie w ciągu dnia w określonych lokacjach. Są to głównie tereny zielone, tereny gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy. W ten sposób strażnicy wykonują czynności służbowe, dbając jednocześnie o własną kondycję. Łącząc przyjemne z pożytecznym. Rowery są cichym środkiem transportu, który zapewnia funkcjonariuszom skrytość podczas patrolu, a tym samym możliwość łatwej obserwacji danych terenów.

Strażnicy na jednośladach wyposażeni są „we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji”, od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group