Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Paweł Orfin czeka na decyzję sądu

Środa, 11 maja 2011, 11:53
Aktualizacja: 21:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Paweł Orfin czeka na decyzję sądu
Fot. PAW
Już w najbliższy poniedziałek 16 maja w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu odbędzie się rozprawa będącą następstwem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na groźbach karalnych i zmuszaniu do określonego zachowania – powieszenia plakatu wyborczego kandydata na Prezydenta Wałbrzycha Mirosława Lubińskiego.

Takie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zgłosił Paweł Orfin.

Przypomnijmy, że 3 listopada 2010 roku do jednego z wałbrzyskich sklepów przy ul. 11 Listopada weszli mężczyźni, którzy groźbami próbowali wymusić powieszenie plakatu wyborczego Mirosława Lubińskiego, kandydata na prezydenta Wałbrzycha. Jak twierdzi Paweł Orfin, mężczyźni ci używali argumentów typu: „Będziesz miał przesrane życie, jeśli nie przywiesisz", „Bez kitu. Będziesz gnębiony teraz" (cytujemy tylko te bez wulgaryzmów), nie trafiły do właściciela sklepu, który nie pozwolił rozwiesić plakatów.

Zdarzenie to zarejestrowały kamery w sklepie należącym do Pawła Orfina (http://www.youtube.com/watch?v=DFqHwQbjhmM).
- Zdecydowałem się to opublikować, by głośno przeciwstawić się metodom stosowanym w kampanii wyborczej w listopadzie 2010 roku. Przedstawiony film opublikowały lokalne i ogólnopolskie media. W odpowiedzi na zarzuty o prowokację został później opublikowany pełen film – mówi Paweł Orfin.

Dzięki dostarczonemu prokuraturze filmowi i złożonym zeznaniom jeden z mężczyzn, którzy weszli do sklepu, otrzymał akt oskarżenia. Paweł Orfin ma w tym przypadku status osoby pokrzywdzonej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group