Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 2666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Pierwsza pomoc to dziecinnie" proste na Dworcu Miasto

Czwartek, 19 lutego 2015, 7:16
Aktualizacja: Piątek, 20 lutego 2015, 7:37
Autor: Polka
Wałbrzych:
Fot. Polka
18 lutego ruszyła akcja udzielania pierwszej pomocy organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, PKP S.A., Przewozy Regionalne i szkołami podstawowymi objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Programem edukacyjnym jest już objęte aż 91% szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki temu programowi najmłodsi od pierwszej klasy podstawowej oswajają się pierwszą pomocą i kształtują swoje naturalne nawyki w udzielaniu innym pomocy.

Tego dnia na dziesięciu dworcach kolejowych w całej Polsce można było nauczyć się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Każdy kto odwiedził dworzec mógł nauczyć się m.in. jak postępować z nieprzytomną osobą oraz w jaki sposób wykonywać sztuczne oddychanie.

Na wałbrzyskiej stacji Dworzec Miasto pierwszej pomocy uczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego. Dzieci wraz z doświadczonymi instruktorami prowadziły warsztaty oraz pokazy z wykorzystaniem fantomów. Celem tej akcji było uświadomienie podróżnym, że podjęcie akcji ratunkowej w pierwszych chwilach po zajściu wydarzenia może ocalić komuś życie, jednak do tego niezbędna jest podstawowa wiedza.

Dla wszystkich tych którzy nie zdążyli na szkolenia w Wałbrzychu , na stronie www.przewozyregionalne.pl można znaleźć szczegółowy harmonogram oraz listę dworców na , których będzie prowadzona akcja.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group