Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwszy koncert w Filharmonii

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 stycznia 2013, 16:22
Autor: PAW
Fot. PAW
W najbliższy piątek 4 stycznia o godzinie 19.00 zapraszamy do Filharmonii Sudeckiej na pierwszy koncert w roku 2013.

Karnawał jest tak ściśle związany z muzyką Straussów, że organizatorzy nie mogli się oprzeć przed zaprezentowaniem Państwu kolejnej porcji muzyki, która wyszła spod piór największych kompozytorów popularnych do dziś tańców. Przecież walc to Strauss, polka to Wiedeń, a galop to esencja wigoru i dworskiej elegancji. Tak powstały noworoczny koktajl musi zaszumieć w głowach i wprawić w dobry nastrój, który powinien utrzymać się do następnego Sylwestra.

Zaserwują go Państwu muzycy Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej, z Karolem Legierskim - skrzypkiem prowadzącym koncert od pulpitu. W ten właśnie sposób występowali Straussowie ze swymi orkiestrami i coraz częściej tradycja ta jest podejmowana obecnie przez muzyków prezentujących utwory słynnych wiedeńczyków.

Do programu koncertu włączone zostały pozycje, których nie słyszeliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a przecież są to najbardziej znane i wręcz przebojowe utwory Johanna Straussa ojca i syna. Poznacie je Państwo już po pierwszych taktach. Po szczegóły zapraszamy na naszą witrynę internetową. Znajdziecie tam Państwo również najnowsze filmy z ostatnich koncertów naszych Filharmoników.

Mała Gala Johanna Straussa:

„Mała Gala Johanna Straussa” to koncert, na którym szerokiej publiczności zaprezentowane będą słynne utwory rodziny Straussów. Aby pozostać w zgodzie z historią zespół grający wystąpi w składzie typowym dla orkiestry Straussa z solistą - skrzypkiem prowadzącym koncert od pulpitu. Tej trudnej roli podjął się Karol Legierski, gościnnie grający w Filharmonii Sudeckiej. Koncert ten z pewnością wprowadzi Państwa w taneczny nastrój karnawału.

4 stycznia 2013 r., godz. 19:00, Filharmonia Sudecka.

Artyści:
Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej
Karol Legierski - skrzypce
Krystyna Swoboda - prowadząca

Program:
J. Strauss (syn) – Uwertura do operetki „Noc w Wenecji”
Polka „Tritsch – Tratsch”
„W lasku Grafa von Krapfen”
Walc „Odgłosy wiosny”
Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza”
Polka-Mazur „Die Libelle”
„Nowa polka pizzicato"
Walc „Wino, kobieta i śpiew”
J. Strauss (ojciec) – Polka „Luzifer”
Polka „Tik – Tak”
„Zadyszany galop”

BILETY: 50,- 30,- (ulg.)

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group