Czytających: 5004

Boguszów-Gorce: Piłkarska klasa okręgowa: Górnik Gorce wciąż niepewny ligowego bytu

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 13:01
Aktualizacja: Wtorek, 7 czerwca 2011, 12:00
Piłkarze Górnika Gorce tylko zremisowali na własnym obiekcie z Unią Złoty Stok 0–0. Ten remis nie poprawił sytuacji Górnika w tabeli. Podopieczni Marcina Kwiatkowskiego wciąż muszą walczyć o zachowanie okręgówki dla Gorc.

Miejscowi mogli wyjść na prowadzenie już w 5. minucie meczu, kiedy dośrodkowanie Maliszewskiego dotarło do Przemysława Klimka. Pomocnik Górnika trafił jednak w nogi interweniującego Zielińskiego. W kolejnych minutach dwukrotnie skutecznie interweniował Zieliński, który jedną z parad okupił kontuzją. Na szczęście dla gości, golkiper mógł kontynuować grę. W 16. minucie w fantastycznej sytuacji znalazł się Szmelter, ale kapitalną robinsonadą popisał się Garwol. W 25. minucie gospodarze zdobyli gola za sprawą Przemysława Klimka, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. W 35. minucie Unia powinna wyjść na prowadzenie. Najpierw po niepewnym zachowania Garwola, goście wywalczyli rzut różny, a po kornerze futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 42. minucie znów Zieliński powstrzymał starszego z braci Klimków. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej odsłony Maliszewski zamiast pognać z piłką w stronę bramki Unii, zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie to minęło bramkę w znacznej odległości.

Początek drugich 45 minut był bardzo interesujący. Najpierw błąd popełnił Mateusz Klimek, ale goście nie potrafili wykorzystać takiego prezentu. Za chwilę po uderzeniu głową Milczarka piłka odbiła się od poprzeczki. W 50. minucie Maliszewski był blisko zdobycia upragnionego gola, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów gości. W 69. minucie Unia zaatakowała śmielej. Strzał Śleziaka obronił pewnie Garwol. W ostatnich minutach oba zespoły dbały bardziej o to, by gola nie stracić niż zaatakować z większym zaangażowaniem. Jeszcze w 78. minucie uderzenie Świerzawskiego przeleciało obok bramki miejscowych, a w 90. minucie kolejny raz zawiodła skuteczność w ekipie Gorc. Przemysław Klimek był blisko, by zostać bohaterem dnia, ale spudłował z bliskiej odległości.

Górnik Gorce – Unia Złoty Stok 0-0

Górnik: Garwol – Szatkowski, Procyk, Mateusz Klimek, Łagan – Boroń (53’ Kois), Ostrowski (77’ Pryk), Dobrzański, Przemysław Klimek – Milczarek (71’ Pels), Maliszewski

Unia: Zieliński - Bartoszek, Niemira, Krysiak, Szafarski - Świerzawski, Śleziak (76’ Napora), Szmelter, Faron - Cwanek, Sury.