Żarów: Piłkarzom Podgórza zabrakło szczęścia

Wtorek, 8 września 2009, 23:19
Aktualizacja: 23:34
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
W 4 kolejce piłkarskiej klasy A Podgórze Wałbrzych przegrało na wyjeździe ze Zjednoczonymi Żarów 1–0.

Już w 8 minucie meczu prowadzenie powinni objąć przyjezdni, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Żarowa nie wykorzystał Oskwarek. Co nie udało się gościom, to udało się gospodarzom trzy minuty później. Po trójkowej akcji graczy Zjednoczonych, bramkę z 7 metrów zdobył Klimaszewski. W 23 minucie kolejnej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystali podopieczni Daniela Kłosowskiego. Po podaniu Oskwarka, Pytlewski zamiast uderzać w światło bramki, trafił w nogi golkipera miejscowych. 120 sekund później ponownie swojej szansy szukał Oskwarek ale i tym razem lepszy okazał się Trawczyński. W 35 minucie ten sam zawodnik mógł doprowadzić do wyrównania, ale kapitalną paradą popisał się bramkarz gospodarzy, który w tej sytuacji wybił piłkę nad poprzeczką. W 39 minucie kolejną i to trzecią „setkę” marnują wałbrzyszanie. Tym razem dogodną sytuację zaprzepaścił Kłosowski, który posłał futbolówkę minimalnie obok prawego słupka.

Druga część rozpoczęła się od ataków Żarowa, ale nie potrafili oni podwyższyć wyniku meczu. W 53 minucie po podaniu Łuszczyka, szansę na zdobycie bramki wyrównującej miał popularny „Kłosek”, ale piłka po strzale grającego trener Podgórza powędrowała nad poprzeczką bramki miejscowych. Kilka minut później miejscowi mogli zdobyć druga bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Łysakowski, który obronił strzał Rudnika w sytuacji sam na sam. W 78 minucie meczu kolejną szansę mieli gospodarze, ale ponownie kapitalnie w bramce Podgórza spisał się Łysakowski, który obronił dwukrotnie strzały napastników Żarowa z około 7 metrów. Wałbrzyszanie próbowali doprowadzić do remisu, ale strzały Boruszewskiego, Michalaka, i Paducha nie przyniosły gościom upragnionej bramki.

ZJEDNOCZENI ŻARÓW - PODGÓRZE WAŁBRZYCH 1-0 (1:0)
Michał Klimaszewski 11’

PODGÓRZE: Łysakowski – S.Jaśkiewicz (65’ Boruszewski), Sajdak, Sędłak – Łuszczyk, Paduch, Kłosowski, Poczachowski (63’ Ajchel), Michalak – Oskwarek, Pytlewski
Trener: Daniel Kłosowski

ZJEDNOCZENI: Trawczyński – Chłopek, Drąg, Okarma, Pietruszka – Kudła (66’ Koluśniewski), Krawczyk (63’Ciupiński), Klimaszewski( 85’ Hanc) , Dąbrowski – Rudnik, Jernutowski
Trener: Artur Sara