Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: PiS zapowiada kolejne reformy

Czwartek, 12 września 2019, 12:26
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2019, 8:08
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: PiS zapowiada kolejne reformy
Fot. JAZ
W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest–Park”, Prawo i Sprawiedliwość Okręgu Wałbrzyskiego zorganizowało debatę programową.

Jej motywem przewodnim było: „Prawo i Sprawiedliwość dla Południa Dolnego Śląska". W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele regionu w parlamencie, włodarze gmin, powiatów i radni. W trakcie spotkania dużo mówiło się o inwestycjach infrastrukturalnych, drogowych i inwestycjach w oświatę. Poruszono temat wdrażania nowoczesnych technologii i rozwoju południa regionu, który ma być unowocześniany poprzez dbanie o przyszłość obszarów wiejskich i rolnictwa oraz rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

Uczestniczący w spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, zaznaczył, że zostało ono zorganizowane przede
wszystkim dla samorządowców regionu wałbrzyskiego, wśród których jest wielu wójtów, burmistrzów związanych z innymi ugrupowaniami
politycznymi.
- Zawsze chcemy uczciwie współpracować ze wszystkimi samorządami, dlatego przedstawiamy zobowiązania programowe. Mam nadzieję, że po kolejnych czterech latach, będziecie nas państwo mogli z nich rozliczyć – mówił Michał Dworczyk.

Sam program został podzielony na cztery obszary: infrastruktura komunikacyjna, rewitalizacja terenów poprzemysłowych - innowacyjna
gospodarka, obszary wiejskie i rolnictwo, społeczeństwo obywatelskie i ochrona dziedzictwa narodowego.

Infrastruktura komunikacyjna – założenia dotyczą przede wszystkim budowy drogi ekspresowej S8 do Kłodzka. Michał Dworczyk zaznaczył, że już zostały podpisane dokumenty przekwalifikowujące drogę z krajowej na ekspresową. Ważna dla PiS będzie również budowa drogi łączącej Wałbrzych i Świdnicę z Wrocławiem oraz trasą S3. Zmiany mają też dotyczyć nowych połączeń kolejowych.

Spore znaczenie dla Prawa i Sprawiedliwości będą miały renowacje zabytków w regionie. Mowa była przede wszystkim o katedrze w Świdnicy oraz starego stadionu Górnika Wałbrzych. Dużo można było również usłyszeć o realizacji nowego programu unowocześniającego projekt retencji w Kotlinie Kłodzkiej.

Więcej szczegółów ma przedstawić przebywający 15 września w Szczawnie-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Twoja reakcja na artykuł?

23
42%
Cieszy
4
7%
Hahaha
4
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
9%
Złości
19
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group