Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Place zabaw rosną jak grzyby po deszczu

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 3 listopada 2011, 15:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: PAW
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Można śmiało tak powiedzieć myśląc o gminie Boguszów–Gorce, gdzie w ostatnich kilku latach powstało 12 nowych placów zabaw.

- To bardzo dobre decyzje, bowiem w poszczególnych dzielnicach jest sporo małych dzieci i często nie miały się one gdzie bawić, a teraz sytuacja zmieniła się na lepsze – mówi Anna Krępacz, mieszkanka miasta.

Ostatni plac zabaw, który został wybudowany i oddany do użytku, znajduje się przy PSP nr 6 w Kuźnicach. Miasto pozyskało środki finansowe na budowę tego placu w ramach "Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna szkoła”. W tym konkretnym przypadku dotacja na realizację zadania wyniosła 63.850 zł.

Nowy plac zabaw został wyposażony w różnorodne urządzenia umożliwiające prowadzenie z dziećmi różnych form zajęć ruchowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej gumowej nawierzchni pod urządzeniami, plac ten jest bezpieczny dla dzieci.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group