Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3784
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plan zagospodarowania przestrzennego dla części Szczawienka prawie gotowy

Piątek, 7 lipca 2017, 6:49
Aktualizacja: 10:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Plan zagospodarowania przestrzennego dla części Szczawienka prawie gotowy
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w przedszkolu przy ulicy Wrocławskiej 169 odbyło się kolejne, czwarte spotkanie dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tworzonego dla obszaru w rejonie ulic Azaliowej, Zdrojowej i Szymona Fabiana. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Przestrzeń dla partycypacji".

Wśród omawianych podczas wczorajszego spotkania problemów mieszkańcy zwracali uwagę między innymi na fakt, że sugerowane jako dogodna alternatywa komunikacyjna dla mieszkańców tego rejonu połączenie ulicy Wieniawskiego z aleją Podwale może spowodować znaczne zwiększenie ruchu na odcinku ulic Fabiana i Wieniawskiego i w całej części osiedla. Sporo uwagi poświęcono również nieruchomości położonej w sąsiedztwie kościoła pw. Św. Anny, która to nieruchomość może zostać wykorzystana na działalność gospodarczą, jednak ze znacznymi obostrzeniami i wykluczeniami, aby nie była uciążliwa dla społeczności lokalnej.

Cały omawiany teren w planie przewidziany jest jako rejon mieszkalny z niską zabudową, jednak nie jest na nim całkowicie wykluczona działalność gospodarcza czy rekreacyjna. W tworzeniu planu pod uwagę brane są interesy i możliwości Gminy Wałbrzych, interesy potencjalnych inwestorów i przede wszystkim interesy społeczności lokalnej. Dlatego właśnie organizowane są spotkania i konsultacje, aby przed ostatecznym zatwierdzeniem planu określić dokładnie potrzeby mieszkańców tego rejonu Wałbrzycha i wspólnie wypracować optymalne, akceptowalne rozwiązania. Kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia a pod koniec sierpnia miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego powinien być ostatecznie ustalony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group