Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2239
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Playarena zaprasza do gry

Wiadomości: Kraj
Poniedziałek, 27 lutego 2012, 11:55
Aktualizacja: 11:56
Autor: PAW
Fot. użyczone
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obok Ekstraklasy, niższych lig i klas rozgrywkowych istnieją w Polsce struktury futbolowe, które również zrzeszają w swoich szeregach kilkadziesiąt tysięcy piłkarzy. Mowa o Rozgrywkach Playarena.

Co więcej, rozgrywki te są kompletnie darmowe, a ich idea opiera się na zdrowych zasadach rywalizacji piłkarzy-amatorów, w miejskich ligach Playarena. Rejestracja w serwisie Playarena.pl umożliwia założenie drużyny, dopisanie jej do darmowej ligi miejskiej i całoroczną grę w lidze złożonej z 24 drużyn.

Kilka lat temu grupa studentów z Wrocławia, szukając przeciwnika do boiskowej rywalizacji, wpadła na ideę zorganizowania ligi dla dzikich drużyn, które przez Internet umawiałyby się na mecze. 4 lata później w rozgrywkach przez nich zorganizowanych w ponad 140 darmowych ligach miejskich na terenie całej Polski gra aktywnie 70 000 zawodników, a co roku organizowane są ogólnopolskie finały, w których mistrzowie poszczególnych miast rywalizują o tytuł Mistrza Polski Playarena. Tak najkrócej opisać można ten prężnie działający system, którego największą zaletą jest po prostu odciąganie młodych ludzi od ekranów komputerów na boiska polskich miast. Pomysł wypalił.

Dołączenie do Rozgrywek Playarena to banalna sprawa – wystarczy błyskawiczna rejestracja w serwisie Playarena.pl, stworzenie drużyny, zaproszenie do niej swoich zawodników i dopisanie jej do ligi w swoim mieście. Następnie wystarczy już tylko umówić się na mecz z wybranym rywalem z ligowej tabeli, wspólnie wybrać boisko (gramy na boiskach szkolnych, osiedlowych, Orlikach, halach) i porę rozegrania meczu, a po jego odbyciu wprowadzić wynik. Wszystko to szybko, sprawnie i, co najważniejsze, za darmo.

Nie ma tu ligowych sędziów – spory na boisku rozstrzygają sami zawodnicy w duchu Fair Play. Można zagrać mecz 5 na 5, a w następnym 7 na 7 – Playarena nie narzuca zawodnikom żadnych reguł rywalizacji. To dwie drużyny muszą się dogadać w kwestii szczegółowych zasad rozgrywania meczu (czas gry, ilość zawodników). Nad porządkiem miejskich rozgrywek ligowych czuwają Ambasadorowie Playarena – pasjonaci promujący rozgrywki, pomagający drużynom i piłkarzom w danym mieście.

Sezon ligowy trwa praktycznie cały rok, a zwieńczeniem zmagań jest organizowany na zakończenie każdego sezonu ogólnopolski finał rozgrywek – Playarena Cup, w którym najlepsze drużyny z całej Polski rywalizują o tytuł .
Organizatorzy Rozgrywek Playarena chcą, przy wykorzystaniu imponujących podstaw, przeprowadzić rewolucję w polskiej piłce nożnej. Oprócz zachęcania do gry amatorów piłki nożnej planowane jest stworzenie systemu szkolenia opartego na sprawdzonych koncepcjach z Europy, dostępnego dla wszystkich zaangażowanych w rozgrywki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group