Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PO czuje się bezkarna – list kandydatów na prezydenta do premiera Tuska

Środa, 27 kwietnia 2011, 6:41
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2011, 20:47
Autor: Sven
Wałbrzych: PO czuje się bezkarna – list kandydatów na prezydenta do premiera Tuska
Fot. Sławomir Pawlik
Wałbrzych 27.04.2011 r. Przeciw kolejnej próbie tuszowania afery wyborczej zaprotestowali czterej byli kandydaci na prezydenta Wałbrzycha. Wystosowali oni list otwarty do premiera Donalda Tuska. Mimo, że podczas wyborów byli przeciwnikami politycznymi, teraz wspólnie postanowili walczyć z biernością kierownictwa Platformy Obywatelskiej, w sprawie kupowania głosów dla zwycięskiego kandydata PO, Piotra Kruczkowskiego,. Mirosław Lubiński, Piotr Sosiński Patryk Wild oraz Andrzej Zibrow będą także szukali wsparcia w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Fundacji Batorego.

LIST OTWARTY
DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA

Szanowny Panie Premierze
W jednym z udzielonych wywiadów powiedział Pan, że obawia się skutków wyborczej afery wałbrzyskiej… Czy już przestał Pan się bać?
Czy może uwierzył Pan, że takiej afery nie było? Że mimo dowodów zebranych przez Prokuraturę w Świdnicy i CBA, że mimo zeznań świadków kupczenia setkami głosów, mimo niewiarygodnego odsetka głosów unieważnionych z powodu podwójnych skreśleń, mimo prób korupcji wyborczej senatora Ludwiczuka, mimo kompromitujących nagrań i tysięcy publikacji medialnych - nic się nie stało…
Rzecznik prasowy wałbrzyskiej PO stwierdził: "Matka bije Cygana nie za to, że kradł, ale za to, że dał się złapać". Czyżby miał Pan miększe serce od cygańskiej matki? Oczywiście dla swoich partyjnych kolegów.
Nie dziwi Pana bierność lokalnego komisarza wyborczego, uważającego, że, przekraczająca tysiąc liczba kupionych dla PO głosów, nie miała wpływu na wynik wyborów? Nie dziwi, że sędzia uznaje, iż „handlowano na znikomą skalę” i dowodzi tego w długim, skomplikowanym uzasadnieniu napisanym w ciągu zaledwie 30 minut od zakończenia rozprawy? Rozprawy, podczas której, przedstawicielom mediów elektronicznych zabroniono rejestracji jej przebiegu przy pomocy dźwięku i obrazu…
Kilka dni temu, w przeddzień tego kuriozalnego wyroku, prezydent Wałbrzycha i były lider Pańskiej partii w tym mieście, rozsyłał do mieszkańców listy, w których podkreślał swoje wyborcze zwycięstwo. Zapominając, że gdy w grudniu poddawano je wątpliwościom – również krótko optował za ich powtórzeniem. Zapominając, że dziś to nie on, lecz partyjny komisarz przewodzi wałbrzyskim szeregom PO. Notabene - komisarz, któremu prasa wypomina, iż jego kampanię wyborczą finansowo wspierał jeden z bohaterów afery hazardowej (której podobno też nie było).

Szanowny Panie Premierze
To fakt, że nie musi się Pan bać mieszkańców Wałbrzycha. Zmęczonych nieudolnymi rządami, od lat oszukiwanych wizją rozwoju. Zresztą, ilu z nich zechce wziąć udział w wyborach parlamentarnych, gdy tylu - o czym świadczyła frekwencja - zwątpiło w lokalne.
Jednak powinien Pan się bać Wałbrzycha jako niebezpiecznego symbolu korupcji wyborczej, nepotyzmu, zawłaszczania władzy i poczucia bezkarności Pana kolegów partyjnych. Próbujących zamieść sprawę pod dywan, nawet nie sprawdzając, do kogo ten dywan należy.
Czy zareaguje Pan wreszcie na apele przeciwników zakłamywania świadomości obywatelskiej, od której przecież wywodzi swoją nazwę Pańska Partia? I zarówno jako jej lider, jak i jako Premier, obejmie osobistym i właściwym dla swych funkcji nadzorem postępowanie w sprawie katastrofy, jakiej uległa demokracja w Wałbrzychu. Katastrofy, która może także grozić Polsce.
Co dalej Panie Premierze?

Mirosław Lubiński
Piotr Sosiński
Patryk Wild
Andrzej Zibrow

Wałbrzych 27-04-2011

Do wiadomości:
Prokurator Generalny
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej
Media

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group