Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Borówno: Po narkotykach spowodował wypadek

Sobota, 2 listopada 2019, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2019, 8:01
Autor: red
REGION, Borówno: Po narkotykach spowodował wypadek
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21–letniego sprawcę potrącenia 11–letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych, do którego doszło w czwartek około godz.19.25 w miejscowości Borówno. 21–latek uciekł, nie udzielając pomocy rannej nastolatce. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który natychmiast skierował na miejsce patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Około godz. 19.30 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono kradzieży pojazdu Forda Transit koloru białego. Do zdarzenia miało dojść między miejscowościami Czarny Bór a Borówno, gdy kierujący oddalił się na chwilę od pojazdu. Tą sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach. Przyjmując zawiadomienie o kradzieży samochodu od 21-letniego mieszkańca Kamiennej Góry funkcjonariusze byli prawie pewni, że właśnie on jest sprawcą wypadku. Kilkakrotnie pouczali go o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. W tym samym czasie policyjny patrol prowadził intensywne poszukiwania „skradzionego” samochodu. Odnaleziono go na drodze gruntowej przy wjeździe do Kamiennej Góry. W czasie oględzin Forda Transit ujawniono charakterystyczne ślady, które powstają przy wypadkach.

W toku prowadzonych z 21-latkiem dalszych czynności przyznał się on do kierowania samochodem, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Ponieważ istniało podejrzenie, że kierujący mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających pobrano krew do badania.

21-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto usłyszy też zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków oraz składania fałszywych zeznań. O ostatecznym wymiarze kary dla 21-latka zdecyduje sąd, który podejmie decyzję w sprawie ewentualnego aresztowania mężczyzny.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
9
45%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group