Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4009
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po spotkaniu z premierem

Środa, 19 stycznia 2022, 10:27
Autor: opr. PAW
REGION: Po spotkaniu z premierem
Fot. organizatorzy
Niedawno informowaliśmy o spotkaniu samorządowców z Subregionu Wałbrzyskiego z premierem Mateuszem Morawieckim, do którego doszło w Warszawie.

Burmistrzowie i wójtowie Subregionu Wałbrzyskiego spotkali się z Mateuszem Morawieckim w Kancelarii Premiera. W spotkaniu uczestniczyło 28 samorządów (ponad połowa gmin okręgu nr 2).

- Rozmowy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, parlamentarzystów, ekspertów Banku Gospodarstwa Krajowego, Grzegorza Macko - Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Jarosława Kresy - wicewojewody dolnośląskiego, dotyczyły nie tylko projektów zrealizowanych w minionym roku, ale także wspólnych wyzwań na kolejne 12 miesięcy i szans rozwojowych dla południa Dolnego Śląska wynikających z programu Polski Ład - informuje Minister Michał Dworczyk.
- Za nami dobre i potrzebne spotkanie na temat wykorzystania funduszy zewnętrznych na inwestycje w obszarze Sudetów. Frustrację wśród niektórych powoduje fakt, że w czasach PO takie inwestycje jak S8 na południe województwa czy obwodnica Wałbrzycha były jedynie w sferze marzeń - komentuje spotkanie Grzegorz Macko.
- Prawo i Sprawiedliwość była jedyną partią, która w 2019 roku przedstawiła mieszkańcom subregionu wałbrzyskiego konkretny program wyborczy. Prawdopodobnie pierwszy i jedyny w historii tak konstruktywny dokument zawierający przemyślane postulaty uwzględniające specyfikę okręgu i oczekiwania jego mieszkańców. Programu, którego przyjęcie poprzedziliśmy konsultacjami społecznymi i dziesiątkami rozmów wśród lokalnych samorządowców. Zawsze podkreślamy, że w sprawach istotnych dla mieszkańców regionu zupełnie drugorzędną rolę pełnią polityczne sympatie i preferencje wyborcze. Najważniejsza jest mądra współpraca i skuteczne działanie. Zawsze jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję z każdym włodarzem, ale oczywiście - nie marnujemy energii na walkę z wiatrakami. Niektórzy przedstawiciele opozycji zarzucają nam zbyt częste spotkania z samorządowcami i organizowanie konsultacji z wójtami i burmistrzami w stolicy kraju. To całkowicie niedorzeczna i zupełnie bezrefleksyjna krytyka, która skądinąd eksponuje upolitycznione intencje i rzeczywiste podejście liderów PO wobec potrzeb wyrażanych przez małe ośrodki miejskie - podsumowuje ideę spotkania Michał Dworczyk

Twoja reakcja na artykuł?

13
37%
Cieszy
7
20%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
14
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group