Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8552
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pobiegli ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 6:39
Aktualizacja: 8:43
Autor: red
Wałbrzych: Pobiegli ku pamięci Żołnierzy Wyklętych
Fot. WSSE "Invest Park"
Blisko 400 osób wzięło udział w wałbrzyskiej edycji Biegu Tropem Wilczym zorganizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST–PARK”. Zwycięzcą w kategorii Open na 5 km został Jan Kaczor reprezentujący Invest Park Team. Najszybsza w kategorii kobiet okazała się zaledwie 12–letnia Aniela Magdziarczyk.

Była to już IX edycja ogólnopolskiego wydarzenia pn. „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Po raz drugi lokalnym organizatorem imprezy została Wałbrzyska Strefa. Bieg, wzorem roku ubiegłego, został zorganizowany w okolicach hali Lekkoatletycznej na Nowym Mieście oraz w Parku im. Jana III Sobieskiego.

- Wydarzenie upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy zginęli z rąk komunistów. Jest okazją do oddania hołdu bohaterom tamtych czasów oraz budowania postaw patriotycznych w duchu sportowej rywalizacji – podkreśla dr Paweł Kurtasz, wiceprezes Wałbrzyskiej Strefy.

W ramach wydarzenia odbyły się krótkodystansowe biegi dla dzieci, oraz rywalizacja na trasach liczących 1963 metry (symbolizująca datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego) oraz 5 km. Krótszy dystans najszybciej pokonał Karol Frelik z czasem 7 minut, 11 sekund. Na dłuższym bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Jan Kaczor, który uzyskał 18 minut, 37 sekund. W kategorii kobiet najlepsza na dystansie 1963 metrów była Joanna Nowacka (9:20), natomiast bieg na 5 km najszybciej ukończyła młodziutka Aniela Magdziarczyk z czasem 26:24.

- Tropem Wilczym to bardzo specyficzne wydarzenie biegowe, które z jednej strony ma charakter sportowej rywalizacji, z drugiej - pikniku patriotycznego. W biegu startują zatem zarówno doświadczeni zawodnicy traktujący rywalizację bardzo poważnie, jak i amatorzy uprawiający ten sport czysto rekreacyjnie – tłumaczy Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingi WSSE. - Impreza jest zatem również okazją do spędzenia czasu z rodziną i skorzystania z atrakcji towarzyszących – animacji dla dzieci oraz zabaw na świeżym powietrzu – wymienia inicjator wałbrzyskiej edycji.

Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk, który jest również pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym” oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group