Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pocztowcy niezadowoleni

Wiadomości: REGION
Piątek, 11 października 2019, 12:39
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2019, 8:58
Autor: red
Fot. red
Jak informuje dolnośląska Solidarność, w godzinach porannych 9 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Poczcie Polskiej SA z przedstawicielami właściciela, Ministrem Michałem Dworczykiem, Ministrem Pawłem Szrotem i Dyrektorem Departamentu Marcinem Izdebskim oraz Prezesem Zarządu PP SA Przemysławem Sypniewskim.

"Niestety nasze oczekiwania związane z dzisiejszym spotkaniem, dotyczące zakończenia trwającego sporu zbiorowego nie spełniły się. W trakcie spotkania nie zapadły wiążące decyzje dotyczące wzrostu wynagrodzeń.

Podczas spotkania poruszane były kwestie utrzymywania nierentownych placówek pocztowych, niskich wynagrodzeń pracowników, wysokości stawek tzw. “kilometrówki”, niedoinwestowania PP przez kolejne Rządy, niedoprecyzowania jednolitego nadzoru właścicielskiego, oraz zmiany prawa pocztowego.

Jedynym pozytywnym aspektem tego spotkania, jest zobowiązanie się Pana Ministra Dworczyka, że przekaże zebrane od nas informacje dotyczące sytuacji w Poczcie Polskiej Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który dotychczas nie posiadał rzetelnej wiedzy na temat stanu naszej spółki. Strony ustaliły termin spotkania na 23 października br.

Obie reprezentatywne organizacje związkowe postanowiły kontynuować protest polegający na zajmowaniu sali, w której odbywały się ostatnie mediacje. Oczekujemy od Pracodawcy natychmiastowego wznowienia mediacji i zakończenia ich podpisaniem porozumienia płacowego, lub protokołu rozbieżności.

Zakończenie mediacji bez podpisania porozumienia umożliwi nam wejście w kolejny etap sporu zbiorowego, tj. przeprowadzenie referendum strajkowego.

Protest związkowców Poczty Polskiej został poparty przez Region Dolny Śląsk

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Dolny Śląsk

ws. protestu pracowników Poczty Polskiej

Prezydium Zarządu Regionu Dolny NSZZ „Solidarność” zdecydowanie popiera akcję protestacyjną i postulaty pracowników Poczty Polskiej.

Podobnie jak nasi związkowcy pracujący w tej branży, uważamy że muszą być podwyżki płac i w trakcie negocjacji powinno dojść do rozwiązania postulatów pracowników Poczty Polskiej.

Apelujemy do rządu o pilne przystąpienie do rozmów i rozwiązanie nabrzmiałych spraw pracowniczych. Wiemy, że od lat pracownicy Poczty Polskiej są w budżetówce jednymi z najniżej uposażonymi.

Trwający obecnie spór zbiorowy i ostatnie rozmowy z ministrem Michałem Dworczykiem niestety nie przyniosły oczekiwanych przez stronę związkową rozwiązań.

Dlatego prosimy pana Premiera RP Mateusza Morawieckiego o potraktowanie spraw tej branży jako priorytetowej i zainteresowanie się sprawami Poczty Polskiej . Oczekujmy spowodowanie natychmiastowego wznowienia mediacji i zakończenia ich podpisaniem porozumienia płacowego lub protokołu rozbieżności.

za Prezydium

Przewodniczący

Kazimierz Kimso."

Źródło: Solidarność Dolny Śląsk

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 11-10-2019 16:16
kasy chca wiecej ?a gfzie wywiazywanie sie od obowiazkow ?tacy smierdzacy listonosz jest na Piaskowej Gorze ,zamiast nosisc listy ,wrzuca awiza do skrzynek a czesto tez poprostu rozwala skrzynke i wciska paczuszke ,nie zwarza na zwracana mu uwage,smierdzi jak cap,nie odolony ,wstyd dla poczty
~Xmen 11-10-2019 16:52
do: ~ (16:16)
Czemu nie pracujesz?
~ 11-10-2019 19:50
do: ~Xmen (16:52)
ja pracuje sumiennie
~Monia 11-10-2019 18:44
Pocztowcy niezadowoleni? Jakoś ode mnie listonosz zawsze wychodzi zadowolony :D I to jak :D
~jest 11-10-2019 22:04
O jej i to na same wybory, PiSie kochany gdzie ta cudowna Polska ? gdzie ten dobrobyt.
~Jan z Gór 11-10-2019 23:03
Sprywatyzować! Wysyłam kilkadziesiąt paczek dziennie. Pół roku temu zrezygnowałem całkowicie z Poczty Polskiej. Droższe przesyłki, dłużej idą, problemy jak zaginie paczka... Ich hasłem powinno być "Awizo Cyk!"
~Bart 12-10-2019 12:40
do: ~Jan z Gór (23:03)
Bo pewnie jesteś niemiły i Cię listonosz nie lubi
~Mieszkaniec 13-10-2019 20:11
Źle nie mają, każdy ma samochód, nic im nie brakuje niech pracują trochę lepiej,bo to się wymaga w dwie strony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group