Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 4988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Lubin: Podpisał kontrakt

Środa, 13 maja 2020, 9:08
Aktualizacja: 9:10
Autor: JAZ
Wałbrzych/Lubin: Podpisał kontrakt
Fot. red
Dominik Więcek, wychowanek Victorii Wałbrzych, który od kilku sezonów trenował w akademii piłkarskiej Zagłębia Lubin, podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt.

Sztab szkoleniowy zadecydował, by wraz kilkoma innymi juniorami, dołączył do pierwszego zespołu, z którym od kilkunastu dni przygotowuje się do wznowienia rozgrywek Ekstraklasy.
– Bardzo nas cieszy, że kolejni, młodzi zawodnicy dołączają do pierwszego zespołu. Pokazuje to dobrą współpracę pomiędzy nami a akademią i jest sygnałem dla innych chłopców, że warto pracować, rozwijać się i cierpliwie czekać na swoją szansę. Dominik Więcek to zawodnik o dużym potencjale – powiedział Martin Ševela, szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Młody pomocnik swoją piłkarską przygodę rozpoczął w 2007 roku. Z powodu braku rocznika, z którym mógłby grać, Dominik ćwiczył ze starszymi kolegami. Kilka lat intensywnych treningów sprawiło, że zawodnikiem zainteresowało się Zagłębie Lubin. Podczas testów w 2013 roku, okazał się jednym z lepszych kandydatów i w Lubinie został na dłużej. W kolejnych latach grywał w drużynach młodzieżowych, stając się w każdej wiodącą postacią. To sprawiło, że w wieku 20 lat został dołączony do pierwszego zespołu. Zagłębie liczy na jego przebojowość i daje mu szansę udowodnienia swojej wartości na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Umowa obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group