Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2875
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowali XIII Półmaraton Wałbrzyski

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 września 2012, 16:22
Aktualizacja: Wtorek, 4 września 2012, 12:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Ubiegłotygodniowy XIII Półmaraton Wałbrzyski okazał się dużym sukcesem organizacyjnym. Dziś w Ratuszu prezydent Roman Szełemnej podziękował wszystkim, którzy włączyli się do organizacji tej imprezy.

Na spotkanie, na które zaprosił prezydent Wałbrzycha, przybyli przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu z Mariuszem Gawlikiem na czele, służby miejskie, które włączyły się w organizację Półmaratonu oraz służby, które odpowiadały za bezpieczeństwo uczestników i kibiców, a także przedstawiciele biegaczy – Witold Radke czy Mirosław Kaczuga.
- Ta impreza nie byłaby możliwa bez pomocy wolontariuszy – mówi Mariusz Gawlik z wałbrzyskiego OSiR-u. – Półmaraton naprawdę ma duże szanse na stałe zagościć w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Wałbrzychu.

Podobnego zdania jest Roman Szełemej, który uważa, że akcja Biegaj-Zapobiegaj dała pozytywny impuls, a końcowym efektem jest duża frekwencja podczas Półmaratonu.
- Organizacja takiej imprezy to spore wyzwanie – mówi Szełemej. – Nie byłoby takiej sprawnej organizacji imprezy bez zaangażowania Mariusza Gawlika i innych pasjonatów sportu. Zainteresowanie i frekwencja przerosły nasze oczekiwania.

Spotkanie w Ratuszu było doskonałą okazją do wręczenia pamiątkowych podziękowań oraz koszulek wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do sprawnego przeprowadzenia XIII Półmaratonu Wałbrzyskiego.
- Rynek był tego dnia pełen ludzi i to mnie niezmiernie cieszy – mówi Szełemej. – Za relatywnie niewielkie pieniądze zorganizowaliśmy imprezę, o której było głośno w całej Polsce. To doskonała reklama dla Wałbrzycha.

Witold Radke, który także uczestniczył w wałbrzyskim Półmaratonie, nie krył, że jest pod wrażeniem frekwencji.
- Wystarczy tylko powiedzieć, że ostatni Półmaraton Wałbrzyski odbył się w 2006 roku i wówczas uczestniczyło w nim około 130 zawodników - mówi Radke. – w tegorocznej edycji bieg na 21 km ukończyło 555 biegaczy, a bieg na 7 kilometrów kolejnych 87 zawodników.

Wszyscy obecni na sali są przekonani, że kolejne edycje Półmaratonu Wałbrzyskiego należy organizować i dążyć do tego, by ta impreza stawała się coraz popularniejsza i frekwencja podczas zawodów stopniowo rosła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 3-09-2012 17:41
" relatywnie niewielkie pieniądze" czyli ile?
~Arek 3-09-2012 20:25
To ma być sukces? 555 osób? We Wrocławiu czy małej Krynicy biegnie zawsze kilka tysięcy osób!
~q 3-09-2012 20:47
Impreza bardzo udana pod wieloma względami! Była dobrze zorganizowana, zabezpieczona! Liczymy, że w Wałbrzychu kolejne imprezy biegowe będą odbywały się w tak świetnej atmosferze!
~rak 4-09-2012 9:06
Brawo!!! widziałam nawet Olimpijczyka Rafała Kaczor boksera

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group