Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3334
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Podsumowanie 2013 oraz nowe funkcjonalności na stronie internetowej GOPR

Wtorek, 11 lutego 2014, 10:43
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Podsumowanie 2013 oraz nowe funkcjonalności na stronie internetowej GOPR
Fot. użyczone
Turyści i narciarze mogą skorzystać z nowych interaktywnych udogodnień dostępnych na stronie Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR. Grupa podsumowała również swe działania w 2013 roku.

By ułatwić turystom i narciarzom planowanie wypoczynku w górach w styczniu Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR wprowadziła na swojej stronie internetowej www.walbrzyska.gopr.pl nowe funkcjonalności. Są nimi informacje o aktualnie panujących warunkach na zorganizowanych terenach narciarskich, na których służbę pełnią ratownicy GOPR oraz przebieg szlaków turystycznych na terenie działania grupy. Oba elementy zostały umieszczone na interaktywnej i w pełni skalowanej mapie. Rozwiązania te były możliwe do wdrożenia dzięki współpracy GOPR z firmą Advert Center, która przygotowała stronę internetową grupy oraz serwisem mapa-turystyczna.pl

- Wprowadzenie nowych funkcjonalności to ważny krok w rozwoju naszego serwisu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko zorientować się w warunkach panujących w naszych górach oraz w prosty sposób zaplanować, a później kontrolować np. z urządzeń mobilnych trasę wycieczki na całym obszarze funkcjonowania naszej grupy - stwierdził Mariusz Rzepecki, zastępca Naczelnika ds. Służby Górskiej Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR

- Efektem współpracy naszego serwisu z Grupą są realne korzyści dla użytkowników - dostęp do najświeższych informacji z terenu w czytelnej formie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy poinformowania, a co za tym idzie, bezpieczeństwa turystów. Liczymy również na to, że nowe grono odbiorców, a także kontakt z ratownikami GOPR pomoże nam w poprawie jakości naszych danych o szlakach oraz w utrzymaniu ich aktualności – podsumowała dotychczasową współpracę Justyna Bukiel z serwisu mapa-turystyczna.pl.

- Prosimy o przekazywanie wszelkich uwag i sugestii dotyczących funkcjonowania naszego serwisu na adres internetowy walbrzyska@gopr.pl, tak by mógł on być systematycznie udoskonalany zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, czyli osób udających się w góry – podkreśla Piotr Sandomierski, ratownik GOPR i jednocześnie koordynator wdrożenia strony.

W 2013 roku ratownicy grupy przeprowadzili 44 wypraw ratunkowych w tym 6 z użyciem śmigłowca, 149 akcji oraz 47 interwencji, udzielając pomocy łącznej liczbie 287 poszkodowanych. Dodatkowo na zorganizowanych terenach narciarskich ratownicy przeprowadzili 480 akcji w tym 2 użyciem śmigłowca, 346 interwencji pomagając łącznie 826 poszkodowanym. Rocznie góry, w których działa Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR, odwiedza blisko 500 tysięcy turystów i narciarzy. By im pomóc 144 ratowników ochotników oraz 12 ratowników zawodowych pełni dyżury w 4 stacjach ratowniczych, a w sezonie zimowym również w dodatkowych stacjach i punktach ratunkowych zlokalizowanych przy kompleksach narciarskich.
- Zasięg działania naszej grupy jest bardzo duży. Obejmuje on teren Sudetów Środkowo-Wschodnich od Kamiennej Góry aż po całą Kotlinę Kłodzką. To obszar 2400 km2 i 1600 szlaków turystycznych. Prosimy więc o wsparcie między innymi w postaci przekazania 1% na działania ratownicze prowadzone przez naszą grupę. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli nas do tej pory - podkreśla Zdzisław Wiatr, Naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

Chętne osoby mogą wesprzeć ratowników przekazując 1% podatku Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej „Radan” (Nr KRS 0000283966), wpisując cel szczegółowy „Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group