Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowano Ogólnopolski Konkurs „Świat bez barier”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 15 czerwca 2014, 15:55
Aktualizacja: 23:10
Autor: Ina
Fot. Ina
14 czerwca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Świat bez barier” pod hasłem „Jest tyle dróg, co w świat prowadzą...”. Tegoroczna – jubileuszowa – edycja odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Ewa Maduch i Edyta Borczyk to nauczycielki w Zespole Szkół Integracyjnych im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu, a także organizatorki „Świata bez barier”, konkursu, który znajduje się na liście imprez rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pięć lat temu wydarzenie zyskało rangę międzynarodową za sprawą udziału w nim osób z Niemiec – uczniów szkoły specjalnej „Albert-Schweitzer-Schule” z Freiberga.

W „Świecie bez barier” udział mogą wziąć przedszkolaki i ludzie dorośli, osoby sprawne i niepełnosprawni. Celem jest popularyzacja twórczości, rozbudzanie talentów, stworzenie warunków do publicznych kontaktów, poszukiwań artystycznych i literackich, wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych. A wreszcie integracja laureatów podczas trzydniowego podsumowania konkursu.

Wszystko to udało się zrealizować i tym razem. Prace konkursowe można było nadsyłać w dwóch kategoriach: literackiej oraz plastycznej. W obu przypadkach konieczne było uwzględnienie tegorocznego hasła. W konkursie plastycznym przyznano nagrodę Grand Prix, tytuł laureata uzyskało 15 osób, a 10 osób wyróżniono. W części literackiej natomiast tytuł laureata zdobyło 8. osób.

Przyznano również tytuły „Szeryfa Praw Dziecka”. Młodzież wybrała najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w swej codziennej pracy wykazują szczególne zainteresowanie danym zagadnieniem. Wyróżnienie otrzymali: prezydent miasta Wałbrzycha - Roman Szełemej, poseł na Sejm RP - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, właścicielka Hotelu „Maria” – Dorota Barańska, dolnośląski koordynator Klubów Ośmiu – Iwona Rychlik, Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych – Janina Turicka oraz dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu – Bożena Kruszyńska.

- Tak naprawdę to dzięki wielu osobom, które z nami współpracują, każdego dnia podejmujemy nowe wyzwania. Realizujemy je, nie myśląc o podziękowaniach. Ale kiedy przychodzą takie momenty jak ten, nadchodzi ogromna radość, wzruszenie, a także mobilizacja, że za chwilę kolejne wyzwanie – mówiła poseł na Sejm RP – Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Oburzony 15-06-2014 18:34
Nawet nie chce mi się tego komentować. Ci politycy to hipokryci. Dowód - Nowe biuro Komunikacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group