Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2232
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podziękowania dla Sylwii Maroń

Wtorek, 22 lutego 2011, 19:14
Aktualizacja: 19:15
Autor: Sven
Wałbrzych: Podziękowania dla Sylwii Maroń
Sylwia Maroń
Fot. red
W imieniu Józefa Różańskiego – dyrektora Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych w MSWiA – podziękowania Sylwii Maroń wręczył Robert Ławski, Starosta Wałbrzyski.

Sylwia Maroń została doceniona przez ministerstwo za swoją działalność na rzecz społeczności romskiej. Od lat bowiem – zarówno jako asystent edukacji romskiej, a obecnie jako Pełnomocnik Prezydenta Wałbrzycha ds. Romów i Członek Zespołu do Spraw Romskich Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych – angażuje się w działalność na rzecz społeczności romskiej, która w Wałbrzychu liczy sobie 350 osób.
– Gratuluję i mam nadzieję, że nie zaprzestanie Pani swojej działalności – mówił Robert Ławski, Starosta Wałbrzyski.

Starosta zadeklarował również, że jeżeli powstanie projekt dotyczący społeczności romskiej, a obejmujący swym zasięgiem gminy powiatu, Starostwo Powiatowe chętnie do niego przystąpi.

- Jestem mile zaskoczona przyjęciem w starostwie – mówiła na spotkaniu Sylwia Maroń.

Opowiadała również o różnicach kulturowych rodzących stereotypy, o podejmowanych próbach ich przełamania, a jako dobry przykład wskazała działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu, do którego uczęszcza obecnie 21 dzieci romskich.
- Bardzo dobrze się tam czują, chętnie chodzą do szkoły. Mają okazję korzystać z dodatkowych lekcji języka polskiego – wyjaśniała i dodała, że starsi Romowie też dostrzegają efekty uczestniczenia w projektach, dzięki którym uczą się zawodu.
– Widzą, że ci, którzy brali w nich udział, dostają pracę. Dlatego mamy więcej chętnych do udziału w projektach wśród wałbrzyskich Romów niż gdzie indziej na Dolnym Śląsku – podsumowała.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group