Czytających: 3019

Wałbrzych: Pokonały Francję

Niedziela, 9 maja 2021, 8:09
Aktualizacja: 8:11
W Wałbrzychu trwa drugi dzień turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy dziewcząt do lat 16, z udziałem reprezentacji Polski, Litwy Francji i Holandii. Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo. My prezentujemy zdjęcia z drugiego sobotniego meczu, w którym Holandia ograła Litwę.

Polskie zawodniczki rozpoczęły spotkanie skoncentrowane i dobrze przygotowane na to, co mogą pokazać rywalki. Szybko wypracowały sporą przewagę skutecznymi atakami, nieco lepiej prezentowały się też w bloku.

Oba zespoły utrzymywały własne błędy w podobnych granicach. Balans w tym względzie „rozjechał się” na początku drugiego seta i Biało-Czerwone straciły serię punktów na rzecz Francuzek. Doganianie różnicy do rywalek zaczęło udawać się dopiero pod koniec tej partii. Niestety zbyt późno, ale najważniejsze, że właściwa dyspozycja wróciła. Zawodniczki trenera Artura Wójcika nie pozwoliłyjuż rywalkom dojść do głosu i zakończyły trzeciego seta 25:19.

Czwarty set to absolutna dominacja polskiej strony. Po serii punktów okraszonych asami serwisowymi (9:3), gospodynie poprawiły jeszcze wynik, odskakując rywalkom aż na 14:4 i niedługo później mogły cieszyć się zasłużonym zwycięstwem 3:1. W niedzielę reprezentację Polski czeka decydujący mecz kwalifikacji, tym razem przeciwko drużynie Holandii, która pokonała w drugim sobotnim meczu Litwę 3:0 (25:16, 25:18, 25:23).

Polska - Francja 3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:12)

Polska: Zofia Brzoza, Anna Fiedorowicz, Zosia Sobanty, Antonina Serafinowska, Jagoda Koterba, Aleksandra Walczak, Nadia Siuda (L) oraz kinga Jucha, Martyna Podlaska, Amelia Dombrowska, Martyna Witczak, Oliwia Jaroń
trener - Artur Wójcik

Francja: Elise Prigent, Emma Leroy, Nina Jioshvili-Ravva, Cyrielle Depie, Sarah Coulet, , Adelaide Szczkowski, Maelys Agnese (L) oraz Saofe Duval, Camille Thilliez, Lila Girgenti