Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja: Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 29 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Fot. red.
Okres Świąt Bożego Narodzenia w powiecie wałbrzyskim w tym roku minął spokojnie. Na naszych drogach doszło do 5 kolizji i 2 wypadków drogowych. Policjanci interweniowali w 360 przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego.

Od 23 do 27 grudnia 2015 roku wałbrzyscy policjanci prowadzili działania wzmożone pod kryptonimem "Boże Narodzenie 2015". W tym czasie na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło do 5 kolizji oraz 4 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze w szczególną uwagę zwracali m.in. na:

• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów,
• stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.

W dalszym ciągu apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Zapowiadane są opady śniegu, które mogą spowodować utrudnienia w ruchu. Kierowcy, pamiętajcie, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group