Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2709
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Policja uczy właściwych zachowań wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym

Niedziela, 30 października 2016, 6:46
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Policja uczy właściwych zachowań wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji, na terenie Aqua Zdroju, spotkali się z uczniami klas VI wałbrzyskich szkół. Takie spotkania z najmłodszymi odbyły się również w przedszkolach na terenie Głuszycy i Jedliny Zdroju.

Prelekcja dotyczyła terroryzmu, który stanowi obecnie jedno z największych wyzwań w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. Mimo, że nie ma aktualnie żadnych sygnałów świadczących o tego typu zagrożeniach w Polsce, to jednak należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiego zagrożenia.

Obecnie świadomość i wiedza dzieci i młodzieży na temat terroryzmu jest niewielka. Dlatego kluczową kwestią dla realizacji programu będzie edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

W ramach programu ALFA, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, na terenie Aqua Zdrój spotkali się z uczniami klas VI wałbrzyskich szkół. Podobne spotkania odbyły się również w Głuszycy i Jedlinie Zdroju. W trakcie spotkań sześciolatki uzyskały wiedzę, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, kogo poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz dowiedziały się, iż w przypadku działań interwencyjnych powinny podporządkować się służbom ratowniczym.
 
Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie we wszystkich przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli. Programem objęto dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group