Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4354
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci drogówki eliminowali agresywne zachowania na drodze

Środa, 27 września 2017, 9:08
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci drogówki eliminowali agresywne zachowania na drodze
Fot. KMP Wałbrzych
Dbając o bezpieczeństwo podróżujących w weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzili dwie akcje: „Zwolnij dojedź do celu” oraz „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali blisko sto pojazdów.

Podczas obu akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na agresywne zachowania kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, nieustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Funkcjonariusze realizując swoje obowiązki ujawnili 72 wykroczenia związane z nadmierną prędkością, przyglądając się tej tematyce w głównej mierze w rejonach przejść dla pieszych. Jeden z kierujących utracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci wyeliminowali z ruchu mężczyznę, który jechał swoim samochodem po spożyciu alkoholu. W trakcie działań mundurowi zatrzymali także 7 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group