Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2805
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci "drogówki" eliminowali agresywne zachowania na drodze

Wtorek, 12 grudnia 2017, 6:39
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci "drogówki" eliminowali agresywne zachowania na drodze
Fot. KMP Wałbrzych
Dbając o bezpieczeństwo podróżujących oraz pieszych, w weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzili dwie akcje: „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 53 pojazdy oraz wylegitymowali blisko 30 pieszych sprawców wykroczeń.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na agresywne zachowania kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, nieustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością kierujących oraz 16 przewinień dotyczących nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych. Mundurowi wylegitymowali także 29 pieszych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, bądź przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W trakcie działań policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group