• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 14:39
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2802
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania „Bezpieczne wakacje”

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 9:48
Aktualizacja: 11:51
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Do końca sierpnia potrwają działania policjantów „drogówki” ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Akcja rozpoczęła się w miniony piątek. W trakcie trzech pierwszych dni funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Ujawnili także kilkadziesiąt przewinień związanych z nadmierną prędkością, które są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Od piątku do niedzieli przy wzmożonym ruchu na drogach, zwiększona ilość policjantów dbała o bezpieczeństwo podróżujących przez nasze miasto oraz powiat wałbrzyski. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzili między innymi kontrole prędkości i ujawnili w tym zakresie 34 wykroczenia, sprawdzali stan techniczny samochodów oraz niezbędne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Podczas akcji „Bezpieczny pierwszy weekend wakacji” mundurowi zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to rowerzysta, który jechał w sobotę około godziny 9:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Żeromskiego rowerem w stanie po użyciu alkoholu, za co otrzymał mandat karny. Drugi z kierujących utracił natomiast prawo jazdy, gdyż w niedzielę o koło godziny 7:30 poruszał się samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Badanie wykazało o mężczyzny 0,82 promila tej substancji w organizmie.

Ponadto policjanci w trakcie weekendu zwracali uwagę na stosowanie się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych oraz na właściwe wykonywanie manewrów, w szczególności wyprzedzania. Na terenie powiatu wałbrzyskiego w trakcie weekendu doszło do jednego wypadku drogowego. W jego wyniku obrażenia odniosła jedna osoba. Funkcjonariusze odnotowali także 13 kolizji.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pirat 25-06-2018 17:25
Chyba raczej "dochodowe wakacje"
~Cichy 25-06-2018 21:35
A czy policja zajmie się kierującymi utrudniającymi ruch innych pojazdów? Tak żeby nie trzeba było wyprzedzać kogoś kto jedzie 30 na 50? Tutaj jest pole do popisu, bo nigdy podczas swojej 20to letniej kariery kierowcy nie słyszałem o mandacie za utrudnianie ruchu, co w Wałbrzychu jest nagminne. Dla przykładu i podpowiedzi dla Panów z komisariatu na przykład nr 5. Podejdźcie Panowie w piątek, około 8 rano, kiedy to 200 metrów od waszego komisariatu na skrzyżowaniu Andersa i Wańkowicza rozdają ...........i nagminnie kierowcy zamiast jechać na zielonym, czekają na odbiór gazetki. Bywa, że na zmianę świateł przejeżdża tam 4-5 aut.
~Koma 26-06-2018 10:12
Akcja " hop kasa do budżetu " Tam gdzie się im zgłasza problemy , nawet nie maja zamiaru się pojawic i coś z tym zrobić. Regularne wyścigi i "pajacowanie" na ulicy Głównej wcale im nie przeszkadza. Podejrzewam że do chwili kiedy zginie tam jakieś dziecko potrącone przez wariata.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group