Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4833
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Policjanci zatrzymali poszukiwanego z zakazem sądowym

Poniedziałek, 5 marca 2018, 12:54
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
REGION, Walim: Policjanci zatrzymali poszukiwanego z zakazem sądowym
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy w miniony piątek zatrzymali 28–letniego mieszkańca Walimia. Mężczyzna jechał motorowerem pomimo orzeczonego trzyletniego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był on poszukiwany do odbycia kary 105 dni pozbawienia wolności.

2 marca 2018 roku około godziny 20:20 na ul. Wyszyńskiego w Walimiu głuszyccy funkcjonariusze postanowili zatrzymać wybrany w toku obserwacji do kontroli drogowej motorower. Mundurowi podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, iż jego kierujący może nie mieć uprawnień do kierowania jednośladem. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie legitymowania. Okazało się, że 28-latek miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w w Wałbrzychu.

Prowadząc czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci ustalili także, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd celem osadzenia go w zakładzie karnym na 105 dni. Tym samym został on zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Za kierowanie pojazdem, pomimo orzeczonego zakazu sądowego, mieszkańcowi Walimia grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group