Wałbrzych: Półmaraton Wałbrzyski – podsumowanie

Środa, 26 sierpnia 2015, 11:24
Autor: red
Za nami XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych.

W tym roku udało się pobić rekord frekwencji. Na starcie pojawiło się około 1800 uczestników.

Podobnie jak w latach poprzednich czołówka wałbrzyskiego półmaratonu została zdominowana przez reprezentantów Kenii. Najlepszy okazał się Kipruto Moses Kibire, który trasę pokonał w czasie 1:05:49. Tuż za nim dobiegł Maina Joel Mwangi, z czasem gorszym jedynie o 17 sekund, a na trzecim miejscu uplasował się Ukrainiec Dmytro Lashyn. Najlepszą kobietą została Ukrainka Valeriya Solgari (1:13:28), która na ostatnich kilkuset metrach zdobyła 6 sekundową przewagę nad prowadzącą cały dystans Stellah Solgari z Kenii.

Jako pierwszy Polak na mecie pojawił się Andrzej Witek ze Szklarskiej Poręby, a wśród pań Agnieszka Kuzyk z Raciszyna. Jeśli chodzi o wałbrzyszan najlepszym okazał się Patryk Łazarski, który uplasował się na 14. pozycji, w kategorii pań Anna Grześkowiak. Na dystansie 7 km zwyciężył Piotr Suchenia z Redy (0:24:31), a wśród pań Sonia Rozumkiewicz ze Świdnicy (0:30:04).

W biegu uczestniczył również burmistrz Jedliny Zdrój Leszek Orpel oraz prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

FOTORELACJA CZĘŚĆ I: TUTAJ
FOTORELACJA CZĘŚĆ II: TUTAJ