Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 4118
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Pomoc dla Dorotki

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2019, 9:10
Autor: Robert Bajek
REGION, Głuszyca: Pomoc dla Dorotki
Fot. Robert Bajek
Na boisku sportowym przy ulicy Dolnej w Głuszycy odbyła się wczoraj impreza charytatywna: "II Moto–rajdowa pomoc dla Dorotki". Akcji przyświecało hasło: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

Dorotka urodziła się z rozszczepieniem kręgosłupa, co wiąże się z niedowładem kończyn dolnych. Dorotkę czeka operacja prawego biodra i ścięgien Achillesa. Zabiegu podjęli się specjaliści z kliniki w Aschau, jednak koszt samej operacji to kwota 30 000 złotych, a dodatkowo po operacji Dorotka musi otrzymać sprzęt ortopedyczny, który będzie ją pionizował, co daje dodatkowe 20 000 złotych. Rodzice Dorotki nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek, stąd kolejna już akcja zbierania środków na operację i rehabilitację Dorotki.

Podczas obfitującej w wiele atrakcji imprezy prowadzona była zbiórka środków, które w całości zostaną przekazane na pomoc dla Dorotki. Była też loteria fantowa, potrawy z grilla, domowe wypieki i przejazdy samochodami rajdowymi, terenowymi i quadami w roli pilota po wykupieniu cegiełki. Wśród atrakcji warto wymienić pokaz wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy Górnej, pokazy ratownictwa medycznego, koncerty zespołów Redox, Górska Roma i Paranoja Hotel, a dla najmłodszych dmuchańce, gry, zabawy i animacje z Kamayu Art.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group