Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomóżmy wałbrzyszance

Poniedziałek, 17 lutego 2020, 14:28
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 8:45
Autor: red
Wałbrzych: Pomóżmy wałbrzyszance
Fot. użyczone
"Ogromnie boli myśl o chwili w której nie będzie już następnych dni" POMÓŻ mi uratować moją mamę.

"Życie mojej mamy Ireny zostało wycenione na 100 tyś złotych.Tyle kosztuje terapia protonowa ,to jedyna szansa na uratowanie osoby, która jest dla mnie całym światem,cudowna mama i zarazem najwspanialsza babcia 5 letniej Julci która bardzo jej potrzebuje" - czytamy na www.zrzutka.pl.

"Nowotwór złośliwy opłucnej - tak zwany międzybłoniak, rzadki, nieoperacyjny , źle rokujący rak taką diagnozę dostaliśmy w listopadzie 2019r. Szok, strach i ogromna bezsilność- jedynym leczeniem jakie nam zaproponowali w ramach NFZ to chemioterapia paliatywna- czyli wydłużająca życie. 09.12.2019r wstawiliśmy się na pierwszą chemię na którą przyjeżdżamy co 3 tygodnie na oddział onkologiczny w Wałbrzychu. Na własną rękę zaczęliśmy szukać pomocy , najlepszą alternatywą leczenia tego rodzaju raka na całym świecie jest terapia protonowa , polega na napromieniowaniu guza nowotworu złośliwego protonami. Podstawową zaletą terapii protonowej jest jej precyzja. Skoncentrowana wiązka cząsteczek jest w stanie wniknąć w ciało pacjenta na głębokość prawie 30 cm i oddziaływać na zmienione tkanki, z niespotykaną dotąd dokładnością, minimalizując tym samym niepożądane uszkodzenia pobliskich narządów.

Do niedawna takie leczenie najbliżej Polski odbywało się w Monachium oraz w Pradze , od tego roku Radomskie Centrum Onkologii został operatorem medycznym w zakresie proteinoterapii nierefundowanej przez NFZ u dorosłych pacjentów w Centrum Cyklotronowym Bronowice – IFJ PAN w Krakowie,

Po zapoznaniu się z całą dokumentacją medyczną mojej mamy Radomskie Centrum Onkologiczne wstępnie zakwalifikowało mamę do leczenia. 11.02 .2020 mieliśmy wstawić się na wizytę celem ustalenia planu leczenia oraz podpisania umowy. NIESTETY brak funduszy na leczenie było skutkiem odwołania wizyty. Czas jest naszym kluczem musimy zacząć terapię za nim rak zaatakuje całą swoją siłą. Będę wdzięczna Ci do końca życia za wpłacenie chociażby 1zł i udostępnienia mojej zrzutki na facebooku

MAMY także grupę na facebooku : Licytujemy- Irenke ratujemy w której licytujemy różne przedmioty / usługi od dobrych ludzi na rzecz mojej mamy: https://www.facebook.com/groups/504295476947314/

W najbliższym czasie zostaniemy podopiecznymi fundacji AVALON ( jesteśmy w trakcie załatwiania formalności) dzięki której otrzymamy nr KRS umożliwiający rozliczenia się z 1% na rzecz mojej mamy.

Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z dokumentacją medyczną, oczywiście ją udostępnię oraz odpowiem na wszystkie pytania.

"Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie." - Jojo Moyes - Razem będzie lepiej.

Teraz gdy w moją mamę los rzucił kamieniem w postaci nowotworu,bez Waszej pomocy nie mogę jej obiecaj że "nic się jej nie stanie"

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
7
50%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group