Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3275
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ponad 100 mieszkań na Podzamczu

Czwartek, 4 listopada 2021, 10:37
Autor: red
Wałbrzych: Ponad 100 mieszkań na Podzamczu
Fot. PCG
Rozpoczęto budowę Nowego Podzamcza. Dokonano wmurowania kamienia węgielnego. PCG rozpoczyna sprzedaż mieszkań w Wałbrzychu. W inwestycji Nowe Podzamcze wybuduje 114 mieszkań z widokiem na Książański Park Krajobrazowy. Będzie to pierwsze tak nowoczesne osiedle w Wałbrzychu.
- To niezwykłe wydarzenie, bo to pierwszy deweloper, który z taką energią, determinacją i wizją przystępuje do rozwoju naszego maista - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. - PCG ma uznaną renomę, wiarygodność i to sygnał, że Wałbrzych ma za sobą najtrudniejszy czas. Teraz czas na nową fazę rozwoju miasta i ważnym partnerem są inwestorzy. Bez mieszkań nie będzie nowych mieszkańców i nie zatrzymamy tych, którzy tu mieszkają obecnie.

Nowe Podzamcze powstanie przy Alei Podwale na Podzamczu, dzielnicy z pełną infrastrukturą handlowo-usługową niezbędną do życia. Deweloper w jednym budynku zaplanował 114 mieszkań o funkcjonalnych układach i metrażach od 35 do 77 m2. Wszystkie z balkonami lub tarasami o powierzchni nawet do 40 m2 oraz z wysokimi oknami doświetlającymi pomieszczenia. Nieprzeciętna będzie wysokość pomieszczeń, bowiem 280 cm na parterze i 265 cm na pozostałych kondygnacjach. Deweloper zadbał też o funkcjonalność.

Jednym z zastosowanych rozwiązań jest przemyślany układ i metraż łazienek - wszystkie będą miały powierzchnię minimum 4 m2 tak, by w każdej bez problemu można było wstawić wannę. W ofercie pojawią się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe.

Inwestycja powstanie przy Alei Podwale na Podzamczu. To miejsce o miejsce cenione przez wałbrzyszan. Wszystkie usługi mają tu na wyciągnięcie ręki. W odległości poniżej 10 minut znajdują się placówki edukacyjne i opiekuńcze, przychodnie i sklepy. Do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej mieszkańców dzieli dystans 7 minut autem lub 15 minut rowerem. Osiedle wyróżnia się dużą ilością zieleni i ścieżek rowerowych.

- Jako PCG dbamy o komfort mieszkańców i stawiamy na zdrowy styl życia. Pod inwestycje wybieramy lokalizacje otoczone zielenią, dające przestrzeń do rekreacji na otwartym powietrzu. Podzamcze położone jest w północno-zachodniej części Wałbrzycha, na brzegu Książańskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal Zamku Książ. Dla przyszłych mieszkańców osiedla Nowe Podzamcze oznacza to łatwy dostęp do zielonych terenów spacerowych i rekreacyjnych. Spacer, rower, jogging - tu wszystko przychodzi z łatwością - mówi Piotr Baran, Prezes PCG.

Deweloper tuż przy inwestycji zaplanował strefę rekreacyjną, a w budynku powstanie aż 15 rowerowni (po jednej na piętrze w każdej z dwóch klatek), stacja naprawcza i stojaki na rowery. W jednej z klatek mieszkańcy będą mogli korzystać także z komórek lokatorskich. Do lokali deweloper oferuje łącznie 116 miejsc postojowych zlokalizowanych w hali garażowej na parterze oraz na naziemnym parkingu.

PCG oferuje najlepszy standard w Wałbrzychu, a wygodę i bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu. Osiedle Nowe Podzamcze będzie monitorowane, a mieszkania wyposażone zostaną w wideodomofony oraz drzwi o podwyższonej odporności na włamanie. Wszystkie lokale oddane zostaną w systemie smart ready. Oznacza to, że z poziomu aplikacji na telefonie mieszkańcy będą mieli dostęp do sterowania roletami w mieszkaniach na parterze, regulowania ogrzewania czy czujnik dymu. Deweloper zapewnia w standardzie gotowość do natychmiastowego wdrożenia pakietu smart – klienci sami zdecydują co i w jakim zakresie chcą wdrożyć.

Za projekt inwestycji odpowiadają Patryk Galiński i Mateusz Tyszkowski z TYSZKOWSKI GALIŃSKI ARCHITEKCI, którzy zadbali o to, by budynek wyróżniał się estetycznym i ponadczasowym designem. Była budynku została przełamana w celu dodatkowego powiększenia powierzchni nasłonecznienia elewacji, a poziome pasy i pionowe lamele nadadzą budynkowi lekkości i nowoczesnego charakteru.

Budowa inwestycji rozpocznie się w III kwartale 2021, zaś zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku.

- Budowa potrwa około 21-22 miesięcy - mówi Wojciech Nowicki z PCG. - Prace już trwają i wkrótce zaczniemy piąć się w górę. Trudne zadanie przed nami, ale jestem pewny, że uda nam się zbudować te mieszkania w terminie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group