Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 2278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poncyliusz popiera Ratusznika

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 października 2011, 8:23
Aktualizacja: 14:37
Autor: Sven
Fot. Sven
Jeden z liderów PJN–u, Paweł Poncyliusz odwiedził Wałbrzych. W towarzystwie Marka Ratusznika spotkał się z dziennikarzami i złożył kwiaty pod pomnikiem „Solidarności” obok dawnej kopalni Thorez.

Wizyta wiceprzewodniczącego PJN-u w Wałbrzychu nie była niczym wyjątkowym: - Odwiedzamy wszystkie okręgi, by wesprzeć naszych kandydatów do parlamentu. Kolejnym etapem mojej podróży będzie Bielawa – mówił Paweł Poncyliusz.

Rodzina i ekonomia to dwa główne punkty programu partii Polska Jest Najważniejsza, o których była mowa na spotkaniu.
- Rodzina to bardzo ważna inwestycja, szczególnie w kontekście pesymistycznych prognoz demografów co do zmniejszającej się liczebności Polaków w perspektywie kilkudziesięciu lat – przekonywał wiceprzewodniczący PJN.

Czterystuzłotowy zasiłek na każde dziecko w Polsce, dziewiętnastoprocentowy podatek dla wszystkich i sześć tysięcy złotych, zamiast trzech, kwoty wolnej od podatku. Te zmiany oraz ułatwienia przy zakładaniu firmy powinny, zdaniem Poncyliusza, wprowadzić poczucie stabilności i bezpieczeństwa, co pozytywnie wpłynie na rodziny i pozwoli na szybszy rozwój gospodarczy.

Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Paweł Poncyliusz uważa, że w budżecie państwa jest wystarczająco dużo pieniędzy, ale są źle dzielone. Pochłania je rozbudowywana przez obecne rządy biurokracja państwowa, pięć instytucji wypłacających emerytury czy choćby trzy agencje rolne.

Realizacją tej polityki w sejmie ma zająć się, miedzy innymi, „jedynka” w okręgu wałbrzyskim na liście PJN – Marek Ratusznik, który zapowiedział, ze jeżeli dostanie się do parlamentu, to będzie walczyć o godne życie grup społecznych, które obecne władze spychają na margines.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~kolumb 3-10-2011 14:40
a kogo popiera Ratusznik tym razem?
~działkowiec 3-10-2011 14:53
A pan Ratuszniak nie dostanie żadnego poparcia od działkowców z Podzamcza.On dobrze wie dlaczego. Zapytajcie go na spotkaniach przedwyborczych.
~wałbrzyszanin 3-10-2011 17:11
Wszyscy kandydaci w obecnej swojej kampanii wyborczej dostaja wielkiego olsnienia i wszyscy mowia ze wiedza jak wszystkie sprawy zalatwic , gdzie i skad wziac pewne pieniadze, " Ale to tylko do czsu ewentualnego WYBORU , Oczywista - oczywistosc , ze w momencie zalapania sie na kociołek na Wiejskiej , wszyscy spiewaja ponownie jak skowronki na wiosne _ BRAK KASY , BRAK LIMITOW, itp, itd. Zwyczajna kielbasa wyborcza i nic pozatem.
~ 3-10-2011 17:49
Obaj byli w PiS teraz PJN Ile jeszcze partii ? Brak kręgosłupa Zdolność koalicyjna z każdym Przebacz Jarosławie Niesunordynację po wyborach będzie wielki powrót ...
~Andrzej 3-10-2011 17:56
Nie będzie powrotu do PIS , bo PIS wyborów nie wygra i tyle.A Poncyliusz no cóż ,mówi , mówi jak Kaczyński ale nie wie o czym mówi . to jest raczej ględzenie Poncyliusza na tematy jak komu pasuje przed wyborami , sratata , sratata .
~ 3-10-2011 18:08
Głosujemy na Zalewską :)
~Ja 3-10-2011 18:42
Nigdy a życiu
~Ja 3-10-2011 18:43
Oczywiście miało być "w życi"
~Dany Bravo 3-10-2011 19:29
Widać że z Pana Marka będzie dobry gospodarz. Darmowa domena internetowa cba do tego plakaty wyborcze w formacie A4 podczas gdy inni mają A5. Napewno te oszczędności po wyborach wesprą region wałbrzyski :)
~ 3-10-2011 20:23
Oj, cieniuchno, ludków mało, sama woda i parę ciastek...
~ 3-10-2011 21:54
a ta elokwencja wypowiedzi w tv twoja - bezcenna :-))
~PiSowiec 4-10-2011 2:40
Bogdan Święczkowski - miejsce 1 na liście PiS.
~Wanda 4-10-2011 9:18
Dlaczego zagłosuję na PSL w najbliższych latach za najważniejsze uważam zapewnienie Polakom bezpieczeństwa czy społecznego, czy żywnościowego czy gospodarczego.Pomiędzy PO i PiS ciągła walka a trzeba współpracować dla dobra Naszego kraju. PSL zapewnia trwałość i suwerenność państwa oraz rozwój zgodny z potrzebami narodu i państwa.Dlatego 9 października oddam głos na PSL.
~wyborca 4-10-2011 22:50
Nie zagłosuję na M. Ratuszniaka i nie zagłosują na niego wszyscy działkowcy z Ogrodu działkowego "Podzamcze"w Wałbrzychu. P. Ratuszniak wytoczył przeciwko działkowcom proces sądowy i domaga się dziesiątek tysięcy złotych za to, że kiedyś w latach 90 -tych sam im zaproponował, aby rurociąg z wodą z rzeki w Strudze do działek pociągnęli w części na jego działce rolnej. Teraz dochodzi sądownie odszkodowania za bezumowne korzystanie z jego nieruchomości. Tym sposobem domaga się, aby działkowcy zapłacili jemu jednorazowo za 10 lat sumę ponad 26.000 zł. Akurat taka kwota przyda mu sie widocznie na koszty za kampanie wyborczą. A w swoich obietnicach w programie wyborczym mówi, że będzie walczył o godne życie rodzin. A działkowcy z reguły ubodzy ludzie, to nie zasługują na godne życie?
~Dzialkowiczka 6-10-2011 19:57
Wiecie co chociaz nie klamcie wielcy dzialkowcy z Podzamcza ! bo inni dzialkowcy z walbrzycha nie chca przez was byc kojarzeni z tym stekiem klamstw! moze napiszcie , ze nie chodzi o to, iz nie pozwolil wam kopac ! bo z tego co mi wiadomo to pozwolil ! wam ten rurociag pekl i on wam go naprawil za wasza zgoda! co moze nie prawda? jak sie ustosunkujecie do tego co? bo wypisywac bzdury to umiecie ! nie chodzi o zadna zgode tylko o to , ze ten rurociag pekl i sie woda lała ! Ratusznik to naprawil i dobrze o tym wiecie cwaniaki ! jak mozecie siac takie klamstwa w internecie robiac tym samym zla opinie innym dzialkowca ! wstyd wstyd wstyd ! dzialkowcy z innych dzielnic sobie tego OFICJALNIE NIE ŻYCZĄ ! tutaj tez to napisze bo, az mi rece opadaja jak czytam te bzdury
~wyborca 7-10-2011 15:16
To ty działkowiczko kłamiesz. Nasz rurociąg to p. Ratusznik uszkodził, jak kopał ziemię na podmurówkę pod bramę do swojej działki. Łaski nie zrobił, że to co uszkodził musiał naprawić. My wiemy co piszemy, bo jesteśmy z tego ogrodu i wszystko pamiętamy jak to było. I nie kłam tu, bo i tak nikt ci nie uwierzy. Przekazujesz to, co p. Ratusznik chce, ale my dobrze wiemy jak jest naprawdę. Niczego nie kłamiemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group