Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Porcelanowe Wakacje" rozpoczęte

Czwartek, 2 lipca 2015, 16:30
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2015, 6:34
Autor: opr. red.
Wałbrzych:
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Muzeum Porcelany odbyła się inauguracja "Porcelanowych Wakacji" – zajęć i warsztatów obejmujących między innymi zdobienie porcelany, malowanie biskwitów czy pozłotnictwo. Warsztaty będą się odbywały do końca sierpnia a ich zakończeniem będzie Inauguracja Roku Szkolnego i prezentacja oferty szkolnej.

Przybyłych na wczorajszą inaugurację "Porcelanowych Wakacji" młodych gości ze świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci powitał Dyrektor Muzeum Porcelany Jacek Drejer, natomiast o warsztatach i wakacyjnych atrakcjach opowiadały dzieciom Wiesława Kamińska i Ilona Dębicka z Działu Edukacji i Promocji wałbrzyskiego Muzeum Porcelany. Po przedstawieniu oferty odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne dla dzieci.

Wakacyjne zajęcia w muzeum będą się odbywać od poniedziałku do piątku dwukrotnie każdego dnia - o godzinie 10:00 i 12:30. Natomiast w weekendy od godziny 12:00 do 15:00 tworzony będzie Park Miniatur Zabytków Wałbrzycha i Regionu w którym powstaną modele Zamku Książ, Muzeum Porcelany, Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie i innych charakterystycznych budowli. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży jak i do osób dorosłych. Ciekawą propozycją weekendową jest też Rodzinna Akademia Albertich, czyli zwiedzanie muzeum połączone z pokazem multimedialnym oraz panelem dyskusyjnym - dzieci kontra dorośli.

Wśród zajęć w ramach "Porcelanowych Wakacji" znajdują się takie pozycje jak wydrapywanka i kolaż na podstawie zbiorów muzeum, tworzenie gipsowych figurek, zajęcia plastyczne - suche pastele kontra węgiel, modelarstwo, pozłotnictwo, malowanie kleksem, tworzenie prac z gliny, płaskorzeźby z masy solnej, projektowanie i malowanie biskwitu, stemplowanie i mozaiki. W ramach "Porcelanowych Wakacji" odbędzie się też finał akcji „Muzeum Oczami Dziecka” a "Porcelanowe Wakacje" w wałbrzyskim Muzeum zakończy Inauguracja Roku Szkolnego, połączona z prezentacją oferty szkolnej i finałem Parku Miniatur Zabytków Wałbrzycha i Regionu. Szczegółowy plan zajęć odbywających się w lipcu i sierpniu w ramach "Porcelanowych Wakacji" znajduje się na stronie internetowej wałbrzyskiego Muzeum Porcelany: muzeum.walbrzych.pl w dziale "edukacja".

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group