Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3613
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozumienie w sprawie dworca Wałbrzych Śródmieście podpisane

Piątek, 14 lipca 2017, 14:59
Aktualizacja: Wtorek, 18 lipca 2017, 14:08
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Porozumienie w sprawie dworca Wałbrzych Śródmieście podpisane
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim Ratuszu doszło do podpisania porozumień pomiędzy Gminą Wałbrzych a PKP PLK. Porozumienia dotyczą budowy dworca Wałbrzych Śródmieście, oraz prac i modernizacji dworca Wałbrzych Szczawienko.

Dworzec Wałbrzych Śródmieście powstanie pomiędzy ulicą Wysockiego a Lubelską i będzie stanowił ważny węzeł komunikacyjny, obejmujący przystanek kolejowy, przystanki autobusowe, duże parkingi i galerię handlową. Koszt wybudowania samego przystanku kolejowego to kwota około 15 milionów złotych. Prace mają się zakończyć w 2020 roku.

- Dzisiaj podpisujemy porozumienie, które określa dokładnie co zrobi Miasto a co zrobi nasz partner PLK w infrastrukturze kolejowej. Cały program naprawy, modernizacji, unowocześnienia, rozwoju infrastruktury kolejowej w Wałbrzychu trwa już kilka lat. Jego pierwszym, ważnym etapem była modernizacja dworca Wałbrzych Miasto, ukończona w 2011 roku. Z końcem 2015 roku przejęliśmy od PKP dworzec Szczawienko i rozpoczęliśmy tam proces rewitalizacji i modernizacji. Najważniejszym elementem, który uzupełnia infrastrukturę Szczawienka są remonty infrastruktury kolejowej, czyli peronów i to jest właśnie część naszego porozumienia. Druga, chyba najważniejsza dla Wałbrzyszan część to zbudowanie nowego przystanku kolejowego Wałbrzych Śródmieście - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Przystanek kolejowy Wałbrzych Śródmieście zostanie zbudowany przez PKP PLK, natomiast Gmina Wałbrzych w ramach podpisanego porozumienia zobowiązała się do zbudowania miejsc przesiadkowych, infrastruktury parkingowej, dojazdowej i wspólnie z prywatnym inwestorem - Funduszem Octava - galerii handlowej.

Z kolei współpraca i podział obowiązków przy dworcu Szczawienko rozkłada się następująco: Gmina Wałbrzych remontuje budynek dworca, tworzy do niego dojazd i parkingi, natomiast PKP modernizuje całą wymaganą infrastrukturę kolejową. Zgodnie z planem prace mają się zakończyć na przełomie października i listopada br.

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group