Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poseł Elsner otworzył swoje biuro w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 sierpnia 2013, 9:05
Aktualizacja: 12:53
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj swoje biuro poselskie w Wałbrzychu otworzył poseł Ruchu Palikota Wincenty Elsner.

W okręgu wałbrzyskim (okręg wyborczy nr 2) żaden poseł Ruchu Palikota nie prowadzi biura poselskiego. Dlatego Wincenty Elsner postanowił uruchomić je właśnie w Wałbrzychu.
- Będę tu starał się bywać często i zapoznam się z problemami Wałbrzycha i najbliższych okolic – zapewnia poseł Elsner. – Objadę miasto i okoliczne miejscowości, by zapoznać się ze specyfiką tego regionu.

Poseł Elsner, który jest z Wrocławia, uważa, że jedynie centrolewica może zmienić na lepsze sytuację naszego kraju i tego konkretnego regionu.
- PO nie ma już nic do zaoferowania, bo jest bardzo mocno wewnętrznie skłócona. PiS to twardy prawicowy elektorat, a SlD to partia Leszka Milera, która może zdobyć co najwyżej 10 procentowe poparcie. Zresztą jak wskazują badania, elektorat SlD stale się starzeje i kurczy – tłumaczy poseł Elsner.

Jego zdaniem młodzi ludzie w wieku 18-24 lat, którzy w przyszłości będą decydować o losach kraju, jako lidera stawiają Ruch Palikota.
- Wśród tej grupy mamy blisko 30-procentowe poparcie. Centrolewica, a więc Ruch Palikota i Europa Plus, to szansa dla Polski. Musimy wykorzystać tę przestrzeń polityczną i zrobimy to skutecznie – twierdzi Elsner.

Poseł odniósł się również do kwestii niezbyt wysokich notowań własnego ugrupowania we wszelakich prezentowanych sondażach opinii publicznej.
- Informacje i doniesienia o śmierci Ruchu Palikota są nieprawdziwe. Działamy i tworzymy zwartą strukturę, która chce w kolejnych wyborach osiągnąć wynik pozwalający nam rządzić krajem - mówi poseł z Wrocławia.

Wincenty Elsner uważa, także, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Wałbrzychu możliwe jest zwycięstwo Ruchu Palikota. Warto chyba jednak nieco ostudzić optymistyczne zapowiedzi posła i przypomnieć Wincentemu Elsnerowi, że w ostatnich wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego Ruch Palikota miał swój komitet i swoich kandydatów i żaden do Rady Powiatu Wałbrzyskiego nie wszedł. W Radzie Miasta także obecnie nie ma osób związanych z Ruchem Palikota, a więc Ruch Palikota jak i Europę Plus czeka naprawdę dużo pracy, by przekonać wałbrzyszan do głosowania na te formacje polityczne.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 9-08-2013 9:23
Mam tylko jedno pytanie: Po co walbrzyszek pisze o tym w kółko? Najpierw: otworzy biuro, potem otwarcie, a teraz już otworzono. Czy będziecie opisywać także rocznice otwarcia tego biura? Ktoś kogo to interesuje już o tym wie.
~ 9-08-2013 12:31
He, he to sezon ogórkowy w końcu,, więc tematy zastępcze. Spokojnie
~nosferatu 9-08-2013 12:34
Zgadzam się z przedmówcą, jak dla mnie informacja absolutnie bez znaczenia.
~A MY swoje! 9-08-2013 17:08
Tylko idiota głosuje na Palikota!
~:))) 10-08-2013 10:29
Będę tu starał się bywać często i zapoznam się z problemami Wałbrzycha i najbliższych okolic -> biorąc pod uwagę ideologię ruchu Palikota,są tu u nas zbyteczni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group