Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posprzątaj i wygraj

Czwartek, 9 września 2010, 13:56
Aktualizacja: 13:56
Autor: Sven
Wałbrzych: Posprzątaj i wygraj
Fot. organizatorzy
Utrzymywanie wokół siebie ładu i porządku powinno być trwałym elementem świadomości każdego człowieka. Niestety nie jest.

Puszki, butelki, resztki jedzenia, papiery i „kultowe” już psie fekalia na chodnikach są trwałym elementem naszych ulic. Jeszcze gorzej jest w zaułkach, podwórkach i parkach, że nie wspomnimy o lasach.

W najbliższą sobotę, 11 września, odbędzie się kolejna edycja akcji „Sprzątanie świata”. Cel akcji jest jeden: podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez doświadczenie zjawiska, którego na co dzień nie chce się widzieć. Ani świata, ani nawet Wałbrzycha w jeden dzień posprzątać się nie da. Potrzebna jest permanentna edukacja, jasne przepisy i nieuchronność kary. Żadnej z tych rzeczy nie ma na wystarczającym poziomie, dowodem są oczywiście wszechobecne śmieci.

Akcja, o której mowa, jest jak najbardziej pożyteczna, ale nawet najlepiej pomyślana akcja rozpłynie się w brudzie codzienności, jeżeli nie pójdzie za nią rutynowa praca u podstaw.

Sobotnią imprezę połączoną z zabawą, grami i nagrodami organizują: Toyota, Urząd Miejski w Wałbrzychu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, MOPS, Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto. Partnerami są: Miejski Zakład Usług Komunalnych, ALBA, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Wałbrzyskie Centrum Zatrudnienia Socjalnego.

Impreza rozpocznie się w samo południe na wałbrzyskim Rynku. Uczestnicy zostaną wyposażeni w akcesoria niezbędne do bezpiecznego zbierania śmieci. Otrzymają także niezwykle ważne informacje dotyczące gry terenowej, której celem jest znalezienie „śmiecia – skarbu”, mającego całkiem godną realną wartość materialną.

Od 12.15 do około 13.30 przewidywane jest sprzątanie w Śródmieściu i Parku im. Jana III Sobieskiego, które zakończy się zgromadzeniem śmieci w przygotowanych kontenerach.

Od 13.30 do około 1600 w Hali Lekkoatletycznej im. Olimpijczyków Wałbrzyskich na Nowym Mieście, w ramach ekoimprezy zobaczymy i usłyszymy zapowiadający się tajemniczo Cud wyobraźni, Orkiestrę Symfoniczną im. Roberta Makłowicza i inne atrakcje.

Około 16.00 nastąpi ogłoszenie wyników gier i konkursów oraz wręczenie nagród. Na koniec już tylko zabawa przy muzyce w ramach festynu rodzinnego organizowanego przez Radę Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto.

Zapraszamy do udziału we wspólnym przedsięwzięciu, które łączy przyjemne z pożytecznym.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group