Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Postawa godna pochwały

Środa, 24 listopada 2021, 8:32
Aktualizacja: 8:53
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Postawa godna pochwały
Fot. KMP Wałbrzych
Poważny wypadek i to w centralnej części Polski, a wśród osób udzielających pierwszej pomocy przedmedycznej policjant prewencji wałbrzyskiej komendy, który akurat w tym czasie prywatnym samochodem autostradą A1 wracał do miejsca zamieszkania.

Mł. asp. Marcel Tereszkiewicz – pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - w minioną niedzielę przed godziną 16:00 jechał prywatnym samochodem autostradą A1 w kierunku Katowic. Kilka kilometrów przed węzłem Łódź Północ zauważył stojący na poboczu rozbity samochód osobowy. Funkcjonariusz widząc, że doszło do poważnego w skutkach wypadku, najpierw zadbał o swoje bezpieczeństwo, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy wspólnie z innymi osobami – a był wśród nich również ratownik medyczny.

Wałbrzyskiemu policjantowi wraz z kolejną osobą udało się odblokować zakleszczone drzwi pierwszego z samochodów osobowych, w którym znajdowała się poszkodowana kobieta, co ułatwiło udzielenie jej pierwszej pomocy. 56-latka miała ranę głowy, ale na szczęście była przytomna. Nie pamiętała co się kompletnie stało.

Na miejsce ostatecznie już po kilku minutach zdarzenia zjawili się będący w tym dniu służbie policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielili poszkodowanym w wypadku profesjonalnej pomocy medycznej. Chwilowo jedna nitka autostrady była zablokowana, z uwagi na to, że na jezdni lądować musiał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
4
20%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group