Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2223
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszukiwacze skarbów w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 16 września 2012, 7:25
Aktualizacja: 7:35
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Wałbrzyski Ośrodek Kultury dla swoich mieszkańców przygotował grę miejską o nazwie „Zaginiona skrzynia”. Uczestnicy mogli przenieść się w czasie aż do średniowiecza, rozwikłując zagadki i poszukując kosztowności księżnej Agnieszki.

Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.

- Od godziny 9.00 utworzyliśmy 33 drużyny, około 140 osób bawi się razem z nami. Każda z poszczególnych drużyn w poszukiwaniu skarbów wyrusza co 5 minut z mapą i pakietem niezbędnych informacji. - mówiła Karolina Jefmańska, pracownik WOK.

Punkt startowy gry znajdował się na terenie Zamku Książ przy oczku wodnym. Do wykonania każda z drużyn miała 10 zadań, które nadzorowali organizatorzy, wcielający się w postaci z gier.

- To dzięki informacjom na plakatach rozwieszonych w Wałbrzychu tutaj jesteśmy. Lubimy się dobrze bawić, a że cała nasza czwórka ma wolny weekend to można pozwolić sobie na innego rodzaju wspólną rozrywkę. - mówił Łukasz z drużyny „Stowarzyszenie bezrobotnych kowali”.

Oprócz czujności na trasie i bujnej wyobraźni, która pozwoliła na przeniesienie się w czasie, uczestnicy nazewnictwem swoich drużyn pokazali, jak bardzo są kreatywni.

- Zgłosiły się do nas drużyny: „Bułka”, „Pomaluj teczkę dla szatana”, „Różowe księżniczki”, „Grupa Cyryla” czy „Jędrek został ojcem”. Bawią się ci młodsi i ci starsi, w tym małżeństwa z dziećmi.

Gra miejska uwieńczona była otwarciem skrzyni i wskazaniem zwycięzcy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uczestnik 17-09-2012 21:33
Jeśli chodzi o samą grę dobrze zorganizowana i świetnie się grało drobne problemy na starcie jednak organizatorzy szybko się z nimi uporali, jeśli zaś chodzi o sam WOK i nagrody to zawalili po całości jak widać wyżej sponsorzy byli dość poważni a nagród praktycznie nie było (nawet durnych dyplomów nie dali) czym różniło się wyróżnienie od 1,2 lub 3 miejsca?? w związku z tym zastanawiam się kto przechwycił pieniądze na nagrody bo to co najmniej podejrzane... prócz tego nie raczą nawet dopuścić krytycznych słów pod swoim adresem (nie wyświetlają komentarzy na swojej stronie) wydaje mi się, że ktoś powinien się tym zainteresować
~ja-też-byłem 18-09-2012 17:17
Oj, wybacz, ale dyplomy się dostawało. Każda grypa w ostatnim zadaniu dostała dyplom. Wystarczy pokserować, wydrukować i każdy z Twojej grupy będzie miał dyplom. A co do nagród. Pamiętajmy, że to była zabawa, a nagrody miały być symboliczne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group