Czytających: 5089

Wałbrzych/Kraj: Powalczyli w Józefowie

Wtorek, 8 czerwca 2021, 8:09
Aktualizacja: 8:16
W Józefowie pod Warszawą odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa w Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło ponad 340 zawodników z całego kraju. Turniej rozgrywany był w formule Full Contakt z dozwolonymi wszystkimi technikami z pełną siłą.

W turnieju wystartowało 14 zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha i przywieźli spod Warszawy 8 medali.

Na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanęła Lena Kukulska w kategorii 8-9 lat +30 kg oraz Martyna Kozdrowiecka w kategorii 10-11 lat + 40kg a obok niej na 2 miejscu stanęła startująca po raz pierwszy w życiu Milena Witoń. 2 miejsce na podium wywalczyli też Julia Obuchowska kat 14-15 lat +60kg oraz Dominik Obuchowski kat od 16 do nieskończonych 18 lat – 70 kg. Po raz pierwszy klub wystawił zawodnika w kategorii Senior i tu Waldemar Kozdrowiecki stanął na 2 miejscu na podium. Na 3 miejscu podium uplasowali się również Kacper Waszak kat 10-11 lat -35 kg oraz Szymon Pomjan od 16 do nieskończonych 18 lat -65 kg.

Na wyróżnienie również zasługują Laura Kuźniarz 10 lat i Paweł Nowak 18 lat (nie skończone), którzy stoczyli bardzo dobre walki, niestety nie dotarli do strefy medalowej.

Nowy sezon zmieni wiele, w startach, dwóch najstarszych zawodników klubu, zarówno Dominik Obuchowski jak i Paweł Nowak startujący w kategorii Junior po wakacjach wrócą już jako Seniorzy.

Był to ostatni start zawodników UKKS OBI w tym sezonie. W sumie od końca kwietnia, kiedy to po półrocznym zamknięciu sportu, a tym samym i turniej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI wywalczyli 5 złotych medali, 9 srebrnych oraz 16 brązowych. Trenerem w Klubie jest Sensei Tomasz Obuchowski oraz Sempai Agnieszka Obuchowska