Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2514
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat likwiduje szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 lutego 2012, 10:16
Aktualizacja: 10:18
Autor: Sven
Fot. użyczone
Była to jedyna szkoła zawodowa dla dorosłych w powiecie wałbrzyskim. Od 1 września już jej nie będzie. Taką decyzję podjęła rada powiatu wałbrzyskiego. Podobny los czeka VII Liceum Profilowane.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych funkcjonuje od 1 września 2008 roku w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego, które z kolei funkcjonuje w strukturze Zespołu Szkół nr 5 im. M.T. Hubera w Wałbrzychu przy ulicy Ogrodowej 2A.
Powodem likwidacji szkoły jest to, że w nowej strukturze szkół ponadgimnazjalnych, , która zacznie działać od 1 września 2012 roku przewiduje się jedynie kształcenie policealne, przeznaczone dla osób legitymujących się wykształceniem średnim.

Wydaje się jednak, że nawet bez zmiany struktury szkół, wystarczającym powodem likwidacji tej placówki jest bezzasadność jej istnienia. Od początku jej funkcjonowania nie zrealizowano do niej naboru, co jest jednoznacznym dowodem na brak zainteresowania tą formą kształcenia w powiecie wałbrzyskim.

Powodem likwidacji VII Liceum Profilowanego, istniejącego w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Wałbrzychu przy ulicy Przywodnej 1 jest brak naboru uczniów do klasy pierwszej w dwóch kolejnych latach szkolnych. Tym samym w bieżącym roku szkolnym naukę zakończy obecna klasa trzecia o profilu usługowo-gospodarczym, a szkoła przestanie istnieć.

Rada powiatu podjęła także decyzję o zmianie nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Nowa nazwa brzmi: Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu. W uzasadnieniu do uchwały czytamy: „Wybór nowej nazwy szkoły podyktowany został wiodącymi kierunkami kształcenia zawodowego, realizowanymi przez ZSP nr 10. Jest on również zgodny z tendencją do ubranżawiania szkół ponadgimnazjalnych podległych powiatowi wałbrzyskiemu”.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group