Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat nie dołoży się do budowy lodowiska w Jedlinie Zdroju

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 30 kwietnia 2014, 15:59
Aktualizacja: 22:43
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Drugi raz radni powiatowi dyskutowali na temat inwestycji związanej z budową lodowiska w Jedlinie Zdroju.

Starosta Józef Piksa zaproponował, by Powiat dofinansował to zadanie w kwocie 300 tysięcy złotych.
- Nie wszystkie gminy są równomiernie dofinansowywane i dlatego uznaliśmy, że Gmina Jedlina Zdrój powinna otrzymać takie wsparcie ze strony Powiatu – mówi starosta Józef Piksa. – Jedlina Zdrój jakiś czas temu przejęła wszystkie drogi powiatowe na swoim terenie i sama je utrzymuje i myślę, że zasadne jest dołożenie 300 tys. zł do tej inwestycji, która łącznie ma pochłonąć 600 tys. zł.

Projekt budowy lodowiska zachwalał radny Kamil Orpel.
- Argumenty przemawiające za budową lodowiska są niepodważalne – uważa Kamil Orpel. – Z tego obiektu korzystaliby mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego, ale myślę, że nie tylko, bo takich obiektów w regionie nie ma wielu. Od 2011 roku Gmina Jedlina Zdrój nie partycypuje w wydatkach inwestycyjnych ze środków Powiatu. Czy to sprawiedliwe, że nasza gmina nie dostaje żadnych środków, a do innych gmin powiatu wałbrzyskiego trafiają miliony złotych?

Słowa radnego Orpla nie przekonują jednak Longina Rosiaka.
- Zagłosowałbym za tym projektem, jeśli widziałbym, że ta koncepcja jest potrzebna, ale w tej sytuacji nie mogę go poprzeć – mówi Rosiak. – Według mnie starosta po prostu chce się zrewanżować koledze Leszkowi Orplowi i lekką ręką wydaje 300 tys. zł.

Według Marka Taaanckiego argumenty, o których wspominał Kamil Orpel, są zbyt słabe, by projekt poprzeć.
- Argument o tym, że Gmina Jedlina Zdrój przejęła drogi powiatowe i teraz sama je utrzymuje, jest chybiony – mówi Marek Tarnacki. – Nie rozumiem dlaczego jest tak silne lobbowanie na rzecz tej konkretnej inwestycji. Starostwo Powiatowe ma problemy finansowe i wiele ważniejszych zadań do zrealizowania. Nie ma środków na rewaloryzację płac, nie ma środków na remonty dróg, a na lodowisko Zarząd chce wydać 300 tys. zł.

Elżbieta Gajewska, radna z Boguszowa-Gorc, również uważa, że budowa lodowiska to nie jest najważniejsze i najpilniejsze zadania do realizacji.
- Budżet jest ograniczony i pewnych spraw nie przeskoczymy – mówi Gajewska. – Niepokojące informacje dochodzą do nas o budynkach, w których mieszczą się domy dziecka i to są pilne sprawy, które musimy jak najszybciej rozwiązać.

Inna radna z Boguszowa-Gorc, a mianowicie Irena Dzilińska, również zagłosowała przeciwko budowie lodowiska.
- Nie uważam, że Boguszów-Gorce, choć jest największą gminą w powiecie wałbrzyskim, powinien co roku otrzymywać największą sumę na inwestycje – mówi Dzilińska. – Trzeba brać pod uwagę priorytety. Musimy robić drogi, chodniki, przepusty, ale lodowisko to nie jest priorytetowa inwestycja.

Obecny na sesji Marcel Chećko, który reprezentuje związki zawodowe, powiedział, że Powiat ma zupełnie inne zadania do wykonania niż budowa lodowiska dla Jedliny Zdroju.
- Starosta Piksa zarzeka się, że nie ma środków na podniesienie wynagrodzeń swoim pracownikom, a okazuje się, że są środki na inne cele – mówi Chećko. - Czy lodowisko na siebie zarobi, czy będzie to kolejny pomnik, do którego będzie się dokładać pieniądze? Rozmawiam z ludźmi i są zbulwersowani, że Zarząd Powiatu podejmuje tak nonszalanckie decyzje.

Przy 7 głosach „za” dofinansowaniem budowy lodowiska, przy 7 głosach „przeciw” tej inwestycji i przy 1 „wstrzymującym się”, uchwała została odrzucona.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 29-04-2014 19:01
Wyślizgali przyjaciol krolika.
~jedlina 29-04-2014 19:49
znów Orpel został oszukany przez klikę z Nasz Powiat wstyd zapewne dlatego Piksa te 300 proponował bo wiedział że i tak nie przejdą cwany stary lis stołek wygodny dostał i teraz udaje przyjaciela Jedliny.
~Feeeee 29-04-2014 20:29
Kamil i Leszek królowie lodu, niech i romcio paluszek dołoży
~Jakubek1993 29-04-2014 20:32
I prawidłowo.Mówie że miasto Jedlina-Zdrój jest pokrzywdzone jest dla mnie niezrozumiane,na pierwszy rzut oka widac ze centrum jedliny i cała miejscowośc wygląda wręcz wzorowo.A jednak sa bardziej zaniedbane gminy takie jak Walim,Stare Bogaczewice czy Głuszyca.
~rś 29-04-2014 20:53
A miało być tak fajnie. Tymczasem pomysł na kampanię wyborczą wyśliznął się.
~Lawinka 29-04-2014 21:12
Panie Orpel kończ waść i wstydu oszczędź
~Ziom 29-04-2014 21:41
No tak, kasa poszła na delegacje...
~POwiec 29-04-2014 21:47
Dlaczego tolerujecie jeszcze tego darmozjada? Dlaczego w toku kampanii wyborczej nie usuniecie go ze stanowiska skoro mogliście usunąć Wojewodę? Platformo obudź się. PROSZĘ. RATUJCIE NASZYCH KANDYDATÓW I NASZE DOBRE IMIĘ przed tym farbowanym nieudacznikiem.
~mm 29-04-2014 22:03
Panie prezydencje Romanie Szełemej niech Pan zareaguje i zrobi porządek z Panem Piksą ten człowiek niszczy wizerunek Platformy. Dlaczego posłanki Ziemi Wałbrzyskiej dają przyzwolenie na takie kompromitujące zachowania Pana Piksy? Dlaczego Pan Schetyna milczy? Ludzie obudźcie się bo PiS wygra wybory.
~kermit 29-04-2014 22:33
Podstawowe pytanie!!! Czy ten projekt będzie dochodowy, od kiedy ... Dlaczego w tych Waszych rozmowach dominuje ideologia a nie prosty rachunek ekonomiczny jak w każdym normalnym kraju Europy?
~lucha1 30-04-2014 6:20
Panie Piksa, trochę honoru.Zniknij Pan i nie psuj dobrego imienia naszego miasta.
~ 30-04-2014 8:21
~kermit słuszna uwaga to mniej więcej jak u nas z aquaparkiem został wybudowany z NASZYCH PODATKÓW ale tylko nielicznych podatników stać aby z tego korzystać.
~Zenek 30-04-2014 8:33
A cóż to za figury te pany Piksy, Orple, Lipińskie, które żrą się między sobą od momentu zostania radnymi po ogłoszeniu przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska rozporządzenia o podziale powiatu wałbrzyskiego na ziemski i grodzki. Zresztą w trakcie trwania kadencji, nie do końca zgodnie z obowiązującą konstytucją najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej. Czego dowodem jest fakt, wycofania przez Piksę skargi konstytucyjnej złożonej przez poprzedni Zarząd Powiatu. Jednakże dla utrzymania, jak to określił jeden z forowiczów, KORYTA przez Piksę, Orpla i pozostałą zgraję z Naszego Powiatu (którzy nagle zaczęli wstydzić się własnej partii Platforma Obywatelska) zrobią naprawdę wiele.
~fido 30-04-2014 10:10
Wy gadający o Aqua zdroju nie mówcie że nie macie 8 zł żeby wejść na basen nie gadaj takich bzdur wypij jednego browara dziennie mniej i będzie cię stać
~kermit 30-04-2014 10:22
Zgraja cwanych oszustów - ten Nasz Powiat - zachciało się władzy, tylko nie wiedzą jak to się je?
~zorro 30-04-2014 10:40
Szanowni radni, z lodowiskiem zaczekajcie do lata. Gdy będzie upał wtedy najlepiej się dyskutuje o potrzebie tego rodzaju inwestycji.
~Zdrój 30-04-2014 11:24
To miło że radne z Boguszowa tak "popierają" inwestycje w Jedlinie. Ciekawe czy też tak protestowały jak województwo przekazywało im miliony zl na budowę fanaberii jaką jest Dzikowiec. Nie było innych pilnych i ważniejszych zadań do realizacji? Mało to w Boguszowie bezrobotnych i potrzebujących?
~hahaha 1-05-2014 8:55
Teraz krytykujecie a i tak w przyszłych wyborach wybierzecie tych samych darmozjadów:). Żeby zostać radnym powiatu taki kandydat musi zebrać ok 200 głosów. Nie znajdzie tylu oszołomów? Zapewnicie koryto tym samym co teraz pierdzą w stołki w Starostwie:)
~ 1-05-2014 11:50
30-04-2014 10:10 | ~fido | usuńcie ten wpis *.walbrzych.vectranet.pl (109.241.*.*) Wy gadający o Aqua zdroju nie mówcie że nie macie 8 zł żeby wejść na basen nie gadaj takich bzdur wypij jednego browara dziennie mniej i będzie cię stać zapomniałeś chyba,że u nas 35% bezrobocia,a podatki płacimy we wszystkim czyli nie tylko dochodowy ale i vat,akcyza,cło,od nieruchomości itp.itd a tylko nielicznych stać przy takim bezrobociu / na taki luksus,chociaż wybudowane było za wszystkich podatników kasę - kumasz?
~księgowy 1-05-2014 15:00
Oby Korwin zmiótł to towarzystwo w niebyt historii. O to się modlę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group