Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1666
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powiat stawia na turystykę

Sobota, 22 stycznia 2011, 8:21
Aktualizacja: 14:07
Autor: Sven
Wałbrzych: Powiat stawia na turystykę
Radosław Mołoń (z lewej) i Robert Ławski rozmawiali o przyszłości powiatu wałbrzyskiego
Fot. Sławomir Pawlik
Perspektywy rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem powiatu wałbrzyskiego były tematem rozmów starosty i przedstawicieli gmin z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Radosławem Mołoniem.

To, że powiat wałbrzyski ma ogromny potencjał turystyczny, wiadomo od dawna. Gorzej jest z jego wykorzystaniem. Wizyta wicemarszałka Mołonia ma być początkiem nowego rozdziału w rozwoju i promocji turystyki naszego regionu.
- Moim zadaniem jest zorganizowanie wsparcia finansowego dla realizacji ciekawych pomysłów, które jednak muszą wypłynąć z waszego regionu. We Wrocławiu nie będziemy decydować, w którym miejscu ma być np. trasa biegowa dla narciarzy – wyjaśniał Radosław Mołoń.

Ważną płaszczyzną współpracy gmin, organizacji pozarządowych, Starostwa i innych podmiotów zainteresowanych rozwojem turystyki, ma być Dolnośląska Organizacja Turystyczna, obejmująca swym zasięgiem cały Dolny Śląsk. Aby w niej zaistnieć gminy powiatu wałbrzyskiego powinny skupić się w swojej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
- Dzięki temu będziemy mieć większą siłę przebicia, będziemy lepiej widziani z Wrocławia. Koszty przynależności do DOT-u to 1100 zł. rocznie, ale dzięki temu moglibyśmy brać udział w podziale 2.300 tysięcy zł, przeznaczanych na DOT przez Urząd Marszałkowski. Do tego dochodzą wszelkie akcje promocyjne, publikacje, udział w targach turystycznych. Możliwość uprawiania turystyki aktywnej łączy wszystkie gminy powiatu. Nie powinno być problemu z podjęciem wspólnych działań – przekonywał Robert Ławski.

Do największych atrakcji turystycznych powiatu wałbrzyskiego Starosta zaliczył możliwość uprawiania turystyki aktywnej, uzdrowiska, zamki, sztolnie i obiekty sakralne. Wymienione atrybuty należy umiejętnie wypromować i stworzyć odpowiednią infrastrukturę. Aby tego dokonać, potrzebna jest aktywna i wspólna działalność gmin powiatu w Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Spotkanie wicemarszałka i starosty z włodarzami gmin miało charakter sondażowy. 8 lutego w Walimiu odbędzie się spotkanie robocze, na którym powinny zapaść pierwsze konkretne decyzje.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group