Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 2631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiat świdnicki przeciw zmianom w systemie funkcjonowania usług ratownictwa medycznego

Środa, 25 lipca 2012, 6:17
Aktualizacja: 6:23
Autor: opr.red.
Świdnica: Powiat świdnicki przeciw zmianom w systemie funkcjonowania usług ratownictwa medycznego
Fot. red.
Powiat świdnicki stanowczo sprzeciwia się procedurze przeprowadzenia przez Dolnośląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia konkursu ofert na świadczenie usług ratownictwa medycznego na rok 2013 i lata kolejne.

-Uważamy, że nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której najważniejszym kryterium byłaby proponowana cena świadczonych usług. W tym kontekście publiczne jednostki nie są w stanie w jakikolwiek sposób konkurować z dużymi, sieciowymi podmiotami prywatnymi – mówi Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki.

- Przez ostatnie lata jednostki ratownictwa medycznego dostosowywały swoją działalność, sprzęt i kadrę do jak najlepszego świadczenia usług dla lokalnej społeczności. Niedopuszczalną sytuacją będzie, że wszystko to, cały ten trud, pójdzie na marne, a działalność związaną z ratownictwem medycznym dla naszych mieszkańców przejmą podmioty prywatne. Jesteśmy zdania, że ratownictwo medyczne powinno pozostać systemem państwowym, gdyż jest składową ogólnie pojętego Państwowego Systemu Ratownictwa, w skład którego wchodzą siły policji i straży pożarnej.

- Z inicjatywy naszego powiatu Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego na ostatnim posiedzeniu w dniach 09-10 lipca 2012 r. podpisał stanowisko w tej sprawie. Konwent wnosi o utrzymanie działania państwowych jednostek ratownictwa medycznego w obecnym kształcie. Domaga się wstrzymania procedury konkursowej poprzez wprowadzenie aneksów do obowiązujących umów. Stanowisko w tej kwestii podjął także Konwent Marszałków Województw Rzeczpospolitej. Liczymy na zdecydowane poparcie naszych działań ze strony zarówno samorządów gminnych naszego powiatu, jak i dolnośląskich parlamentarzystów. Zarząd Powiatu na następnej sesji zarekomenduje Radzie Powiatu w Świdnicy podjęcie stanowiska w sprawie systemu ratownictwa medycznego – podsumowuje Wicestarosta Alicja Synowska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group