Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 5067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/powiat wałbrzyski: Powiatowi radni wyrazili zgodę na zwolnienie z pracy Jolanty Woźniak

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 16:25
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2019, 9:32
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce/powiat wałbrzyski: Powiatowi radni wyrazili zgodę na zwolnienie z pracy Jolanty Woźniak
Fot. red
Podczas dzisiejsze sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną
Jolantą Woźniak.

Rada Powiatu Wałbrzyskiego wyraziła zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z radną Rady Powiatu Wałbrzyskiego Jolantą Woźniak, która była zatrudniona w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Boguszowie-Gorcach. Stało się tak bowiem 9 radnych przychyliło się do wniosku, a 8 było "przeciw".

Art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym stanowi, że rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady powiatu, której radny jest członkiem. Rada powiatu odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu. Przepis ten zawiera normę nakazującą pracodawcy uzyskanie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały: "Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Boguszowie-Gorcach Agnieszka Walkosz – Berda w dniu 5 kwietnia 2019 roku złożyła wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Panią Jolantą Woźniak, która jest pracownikiem tego zakładu. Prezes Zarządu działając w imieniu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej spółka z o. o. w Boguszowie-Gorcach wraz z wnioskiem złożyła merytoryczne uzasadnienie, wskazując reorganizację zakładu, a tym samym likwidację stanowiska pracy jako przyczynę zamiaru rozwiązania stosunku pracy z radną.

Należy stwierdzić, iż pracodawca uprawdopodobnił okoliczności likwidacji stanowiska pracy wskazując, że od czerwca do września 2018 roku w ZGM Sp. z o. o. został przeprowadzony audyt zewnętrzny, w wyniku którego stwierdzono niewydolność dotychczasowego systemu zarządzania spółką oraz konieczność przeprowadzenia zmian w zakresie jej struktury organizacyjnej. Wskazano w nim również na nierentowność dotychczas stosowanych rozwiązań i przerost zatrudnienia na części stanowisk. W ramach zaleceń wskazano wprowadzenie zmian w regulaminie organizacyjnym spółki, poprzez zlecenie wykonania pewnych czynności na jej rzecz firmom zewnętrznym, celem zredukowania kosztów działalności spółki. Powyższe zalecenia dotyczyły przede wszystkim stanowisk z zakresu obsługi prawnej, inspektora ochrony danych osobowych oraz związanych z administrowaniem zasobami, takimi jak cmentarze. Wobec wskazanych zaleceń władze ZGM Sp. z o. o. podjęły decyzję o konieczności likwidacji stanowiska pracy zajmowanego aktualnie przez panią Jolantę Woźniak".

Leonard Górski z komisji skarg, wniosków i petycji był przeciwny wyrażeniu zgody na zwolnienie.
- Przedstawione we wniosku argumenty są pozorne, a nie faktyczne - mówi radny Górski. - Mówi się o zmianach i reorganizacji pracy ZGM-u, a faktycznie nie mówi się o ilości osób, jakie miałay zostać zwolnione. Pamiętać też należy, że Jolanta Woźniak w czasie wyborów samorządowych wspierała Sylwię Dąbrowską w kampani na burmistrza Boguszowa-Gorc i mamy tu do czynienia z konfliktem politycznym i dlatego radna ponosi karę za wspieranie Sylwii Dąbrowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

56
46%
Cieszy
1
1%
Hahaha
6
5%
Nudzi
7
6%
Smuci
10
8%
Złości
42
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group