Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Powitaliśmy wiosnę – inauguracja sezonu turystycznego za nami

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 8:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Powitaliśmy wiosnę – inauguracja sezonu turystycznego za nami
Fot. UM Boguszów–Gorce
Ponad 100 osób z województwa dolnośląskiego uczestniczyło w Inauguracji Sezonu Turystycznego 2017 „XIII Powitanie wiosny z przewodnikiem” zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie–Gorcach oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.

Po raz pierwszy Inauguracja odbyła się w Kuźnicach Świdnickich jednej z części Boguszowa-Gorc. W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Boguszowie-Gorcach odbyły się m.in. prelekcje, pokazy multimedialne oraz występy artystyczne. Harcerze z 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich, każdemu przybyłemu w tym dniu na halę sportową PSP Nr 6 w Boguszowie – Gorcach wręczali pamiątkowe przypinki okolicznościowe i materiały dotyczące imprezy. Tegoroczną edycję Inauguracji prowadziły Halina Jasionowska – Prezes KPSiT PTTK oraz Elżbieta Bieniek-Budz – Dyrektor OSiR. Uczestników powitał włodarz Boguszowa-Gorc – Waldemar Kujawa.

Prelekcje rozpoczęli przewodnicy Stefan Okoniewski i Wiesław Świętochowski prezentacją pt. „Rys o Kuźnicach” przygotowaną przez Halinę Jasionowską. Kolejny temat zaprezentowany przez Bogusława Romaszewskiego nawiązywał do „Zwierząt spotykanych na szlakach Sudetów Wschodnich”. Nie zabrakło również wiersza Urszuli Stefanow o zawilcu symbolu tegorocznej imprezy oraz prezentacji fotograficznej o tym kwiatku przygotowanej przez Halinę Jasionowską i przedstawioną przez Alicję Niewczas. Prelekcja przygotowana przez Natalię Południak dotyczyła Juliusa Petera – autora przewodników po Sudetach, który urodził się w Boguszowie. Na koniec Andrzej Pietrzak z Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców przybliżył ideę powstania czarnego „Szlaku Pamięci Wędrowców”. Między poszczególnymi prelekcjami wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, którzy zaprezentowali poezję Carla Hauptmanna oraz zaśpiewali kilka piosenek. W trakcie spotkania uczestnicy mogli obejrzeć wystawę fotografii Natalii Południak zatytułowaną ,,W górach jest wszystko co kocham” obrazującej Sudety oraz kilka zdjęć dawnych Kuźnic Świdnickich autorstwa Dietera Puschmanna. Dodatkowo uczestnikom imprezy zostały wręczone zawilce wykonane przez grupę plastyczną UT Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, przewodniczki z KPSiT PTTK w Wałbrzychu oraz pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Po części prelekcyjnej odbyła się wycieczka piesza przez Kuźnice po części czarnego Szlaku Pamięci Wędrowców do harcerskiej polany w Masywie Dzikowca. Dzięki uprzejmości Nadleśnictw Wałbrzych i Kamienna Góra na miejscu czekały na piechurów ognisko z kiełbaskami oraz leśne gry i zabawy.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group